5 twórców będzie stypendystami marszałka

2012.03.20 00:00
Zarząd województwa we wtorek (20.03) przyznał pięć półrocznych stypendiów w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury.
5 twórców będzie stypendystami marszałka
Fot: sxc.hu

Stypendia marszałka w dziedzinie kultury otrzyma pięciu twórców. W jego ramach Sylwester Pawłowski przygotuje płytę CD z tradycyjnymi pieśniami romskimi we własnym opracowaniu. Dzięki wsparciu urzędu marszałkowskiego Łukasz Zimnoch-Bednarek przeprowadzi cykl warsztatów z Fotografem Niesfornym, Bartosz Tryzna zrealizuje film dokumentalny o najstarszych Podlasianach zaś Mateusz Tymura zajmie się spektaklem "Solaris" według powieści Stanisława Lema. Ponadto stypendium trafi do Kazimierza Jerzego Jurgielańca, który przygotuje cykl obrazów na wystawę retrospektywną z okazji 35-lecia pracy twórczej i 60. urodzin.

O stypendia marszałka ubiegały się 33 osoby. Jego wysokość to w sumie 5,4 tys. zł.

Oprócz podjęcia decyzji o przyznaniu stypendiów, na wtorkowym posiedzeniu zarząd województwa zaopiniował pozytywnie kandydaturę Ewy Kołomeckiej na stanowisko zastępcy dyrektora Książnicy Podlaskiej. Z prośbą o to wystąpił dyrektor tej placówki, Jan Leończuk.

E.S.

Polecamy lokal
1560 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39