50-latek posiadał ponad 1,5 kg narkotyków. Recydywiście grozi długa odsiadka

2023.05.11 09:18
Recydywista podejrzany jest o posiadanie ponad 1,5 kg środków odurzających, w tym 1,3 kg amfetaminy. Zgodnie z decyzją prokuratury, 50-latek trafił do aresztu tymczasowego.
50-latek posiadał ponad 1,5 kg narkotyków. Recydywiście grozi długa odsiadka
Fot: Pixabay

Prokuratura Rejonowa w Zambrowie nadzoruje postępowanie przygotowawcze przeciwko Stanisławowi O., 50-letniemu mieszkańcowi Zambrowa, któremu zarzucono posiadanie znacznych ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych - ponad 207 gram brutto ziela konopi innych niż włókniste oraz ponad 1,3 kg brutto amfetaminy.

Zgodnie, z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, jeżeli osoba, która wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe w znacznej ilości, wówczas sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Podejrzany działał jednak w warunkach recydywy, więc kara może zostać podwojona.

Stanisławowi O. przedstawiono również zarzut kradzieży mienia w postaci dwóch znaczków z logo BMW z pojazdu tej marki o wartości 594 zł oraz zarzut nie zastosowania się do orzeczonego wyrokiem Sądu Rejonowego w Zambrowie zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym.
    
- Przesłuchany w charakterze podejrzanego Stanisław O. odmówił składania wyjaśnień, częściowo przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, tj. do posiadania wyłącznie niewielkiej ilości amfetaminy ujawnionej przy nim oraz do kierowania pojazdem w trakcie obowiązywania zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Łomży.

Sąd Rejonowy w Zambrowie uwzględnił wniosek Prokuratora Rejonowego w Zambrowie o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, tj. do dnia 1 sierpnia 2023 r.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

982 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39