52-latek oskarżony o fałszywy alarm bombowy. Grozi mu 8 lat więzienia

2013.11.05 00:00
Do białostockiego sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko 52-latkowi, który zadzwonił na komendę policji z informacją o podłożonej tam bombie. Ewakuowano 300 osób.
52-latek oskarżony o fałszywy alarm bombowy. Grozi mu 8 lat więzienia
Fot: Ł. W.
W związku z alarmem bombowym z Komendy Miejskiej Policji przy ul. Bema ewakuowano 300 osób

Sprawa dotyczy zajścia, jakie miało miejsce 26 sierpnia bieżącego roku. Tego dnia, przed południem do Komendy Miejskiej Policji przy ul. Bema w Białymstoku zadzwonił anonimowy mężczyzna. Rozmówca przekazał dyżurnemu informację, że w budynku oraz znajdującym się obok biurze paszportowym znajduje się bomba. Informacja ta uruchomiła cały bieg zdarzeń.

- Dwa budynki zostały ewakuowane. Na miejsce przyjechały służby specjalne - mówi Anatol Pawluczuk z Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ - Po dokładnym sprawdzeniu pomieszczeń ładunku wybuchowego nie znaleziono.

Policja szybko rozpoczęła poszukiwania autora głupiego żartu. Następnego dnia udało się zatrzymać sprawcę, którym okazał się 52-letni mężczyzna. Zatrzymany nie wiedział, o co konkretnie chodzi, nie potrafił też wyjaśnić śledczym motywu swojego czynu. W chwili zatrzymania 52-latek był pijany. Do białostockiego sądu wpłynął akt oskarżenia w sprawie. Autorowi fałszywego alarmu bombowego grozi nawet 8 lat więzienia. Niewykluczone, że zostanie on także obarczony kosztami podjętej akcji ratunkowej, które w takich przypadkach sięgają nawet kilkudziesięciu tys. zł.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl
1229 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39