54 mln zł dla podlaskich samorządów. Co zrobią z takimi pieniędzmi?

2018.06.25 15:04
Samorządy z Podlasia chcą wyglądać inaczej. Mają nie tylko pomysły, ale też pieniądze na zmiany. Środki te przyznał im zarząd województwa. Pula jest całkiem spora, bo to 54 mln zł.
54 mln zł dla podlaskich samorządów. Co zrobią z takimi pieniędzmi?
Fot: pixabay.com

Bielsk Podlaski, Hajnówka, Suwałki, Wysokie Mazowieckie, Łapy, Sokółka, Kolno i Choroszcz otrzymają dofinansowania na inwestycje rewitalizacyjne. Mowa o 54 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Bielski Dom Kultury rozbuduje i wyposaży swoją siedzibę. Zaplanowano także rozbiórkę kina "Znicz" oraz zakup i montaż obiektów małej architektury na skwerze im. Izabeli Branickiej.
Natomiast gmina miejska Hajnówka zajmie się osiedlem "Chemiczna". Oznacza to modernizację stadionu, budowę 2 basenów, zagospodarowanie terenu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce oraz budowę placu zabaw przy Hajnowskim Domu Kultury.

Suwałki zaś chcą przebudować "Starą Łaźnię" oraz utworzyć bulwary nad rzeką Czarna Hańcza. Na ich terenie mają pojawić się chodniki, ścieżki rowerowe, nasadzenia zieleni, oświetlenie i elementy małej architektury. Brzegi rzeki zostaną wyregulowane a podstawy skarp umocnione. W planach jest też budowa slip dla kajaków, przepławki dla ryb oraz kładki dla pieszych i rowerzystów. Poza tym Suwalski Ośrodek Kultury zamierza wyremontować i zmodernizować swój budynek przy ul. Noniewicza.

W ramach wspomnianych pieniędzy wyremontowany i przebudowany zostanie także Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem. Z kolei gmina Łapy wybuduje obiekt na cele kulturalno-edukacyjne przy ul. Głównej 8 oraz przebuduje plac Niepodległości.

Natomiast gmina Sokółka zagospodaruje teren wokół zalewu i stworzy miejsce do wypoczynku i uprawiania sportów wodnych. Mają się tam też pojawić m.in. ścieżka rowerowa, plenerowa siłownia i plac zabaw. Samorząd chce również rozbudować kamienicę zlokalizowaną przy ul. Dąbrowskiego 12.

I to jeszcze nie wszystko, bowiem Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu wyremontuje budynek i utworzy w nim Centrum Aktywizacji Społecznej. Zmodernizowana zostanie także sala widowiskowa. A gmina Choroszcz przebuduje i utwardzi teren na placu Brodowicza – zamontuje małą architekturę, oświetlenie, fontanny, ogrodzenie, scenę, wykona kanalizację deszczową, instalację uzdatniania wody oraz zasilania fontanny i hydrantów.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

624 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39