6,5 mln zł trafi do łomżyńskich przedsiębiorstw. Na co je przeznaczą?

2022.12.30 14:25
W piątek (30.12) wicemarszałek województwa Marek Olbryś oraz Leszek Krzyżkowiak, prezes zarządu Zakładów Spożywczych BONA i Joanna Karpowicz, prezes Agencji Rozwoju Regionalnego w Łomży podpisali umowy na realizację inwestycji finansowanych z funduszy unijnych.
6,5 mln zł trafi do łomżyńskich przedsiębiorstw. Na co je przeznaczą?
Fot: Paweł Krukowki / UMWP

Projekt realizowany przez Zakłady Spożywcze Bona, zakłada wdrożenie do produkcji innowacyjnej gamy sosów nieoferowanych na rynku, opartych na wynikach własnych prac badawczo-rozwojowych. Z dotacji zostanie w tym celu zakupiona m.in. linia przemysłowa oraz odpowiednie oprogramowanie. Przyznane wsparcie to ponad 730 tys. zł.

– W tej chwili bardzo rozwijamy się w kierunku eksportu i aby utrzymać trend rozwojowy, musimy bardzo dużo inwestować w innowacyjność. Projekt, który zrealizujemy, dzięki dotacji obejmuje innowacyjne działania w zakresie technologii produkcyjnych sosów, szczególnie smakowych – powiedział Leszek Krzyżkowiak, prezes zarządu Zakładów Spożywczych BONA.

Z kolei Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Łomży 5,7 mln zł dotacji przeznaczy na adaptację i rozbudowę siedziby na Centrum Rozwoju Biznesu. Nowoczesne wyposażenie, infrastruktura techniczna, szybkie łącza internetowe, pomieszczenia socjalne z serwisem – z tego korzystać będą przedsiębiorcy. W budynku przewidziano także wirtualne biuro, które jest doskonałym rozwiązaniem dla firm, które nie chcą wynajmować pomieszczeń biurowych, jednak potrzebują adresu wynikającego z przepisów prawa. Nowoczesna przestrzeń biura coworkingowego skierowana ma być do freelancerów, którzy pracują głównie w domu czy kawiarni.

– Łomżyńskie Centrum Rozwoju Biznesu będzie miejscem, które realnie będzie wspierać wytwórców i producentów z regionu. Zaobserwowaliśmy, że przedsiębiorstwa mają ograniczenia w zakresie promowania swoich wyrobów. Nasz projekt stawia głównie na wsparcie w obszarze promocji i sprzedaży towarów – podkreśliła Joanna Karpowicz.

Przyznane dotacje w wysokości niemal 6,5 mln zł pochodzą z funduszy europejskich.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1498 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39