6,5 mln zł trafi do szkół w Białegostoku i okolic. Kupią "pandemiczne" wyposażenie

2021.06.22 16:51
Szkoły podstawowe i ponadpodstawowe zostaną wyposażone w sprzęt informatyczny i środki do dezynfekcji, przejdą również drobne remonty. We wtorek (22.06) marszałek Artur Kosicki podpisał umowę ws. dofinansowanie, które trafi do 103 szkół z Białegostoku i okolic.
6,5 mln zł trafi do szkół w Białegostoku i okolic. Kupią "pandemiczne" wyposażenie
Fot: UMWP / Mateusz Duchnowski
Artur Kosicki podpisał umowę, dzięki której szkoły BOF zakupią "pandemicze" wyposażenie

W sumie do 103 placówek z Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego, który stanowi Białystok i dziewięć ościennych gmin: Choroszcz, Czarna Białostocka, Łapy, Supraśl, Wasilków, Zabłudów, Dobrzyniewo Duże, Juchnowiec Kościelny i Turośń Kościelna zostaną kupione środki i urządzenia dezynfekujące, a także odzież ochronna. Skorzysta z nich blisko 8,6 tys. uczniów oraz prawie 1,3 nauczycieli.

Szkoły zyskają także sprzęt informatyczny (ponad 2 tys. laptopów) oraz licencje, potrzebne do nauczania zdalnego i hybrydowego (łączącego naukę stacjonarną i zdalną), a 444 nauczycieli weźmie udział w szkoleniach na temat obu nowych form nauczania.

Ponadto szkoły przejdą drobne remonty i adaptacje pomieszczeń, wynikające z rygorów bezpieczeństwa podczas pandemii i konieczności zachowania dystansu.

Wszystko ma się zakończyć jeszcze we wrześniu.

Koszt realizacji tych działań wyniesie blisko 7,7 mln zł, z czego dofinansowanie z funduszy europejskich pokryje 6,5 mln zł.

To kolejne umowy na dofinansowanie projektów w BOF. W kwietniu zostały podpisane dwie, na ponad 6,6 mln zł, na dostosowanie szkół zawodowych do potrzeb rynku pracy (4,7 mln zł dotacji) oraz utworzenie Centrum Reintegracji Rodziny (1,9 mln zł).

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1716 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39