6 białostoczan dostanie stypendia na działania artystyczne

2013.06.04 00:00
Białostocki magistrat przyznał sześciu młodym artystom stypendia na łączną kwotę 40 tys. zł. Twórcy zajmują się działalnością artystyczną, upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami.
6 białostoczan dostanie stypendia na działania artystyczne
Fot: sxc.hu

Do Biura Kultury Urzędu Miejskiego w Białymstoku wpłynęło 31 wniosków w sprawie przyznania stypendium artystycznego młodym twórcom w II półroczu 2013 r. Najwięcej, bo aż 10 osób, ubiegało się o wsparcie finansowe w dziedzinie sztuki wizualnej. Ponadto wpłynęło 7 wniosków dotyczących działań muzycznych, 4 - teatralnych, po 3 - fotograficznych i filmowych, a po 2 - tanecznych i związanych z upowszechnianiem kultury.

Ostatecznie magistrat przyznał stypendia 6 młodym twórcom.

W najwyższej kwocie - po 8 tys. zł - dostaną je: Edyta Rembala na krótkometrażowy film "Father", Joanna Stelmaszuk-Troc na spektakl teatralny i Joanna Sitko na instalację wideo. Po 6 tys. zł przyznano Pawłowi Grzesiowi, który przygotuje ekspozycję fotograficzną i Tomaszowi Koszewnikowi na wystawę powstałą w oparciu o efekty warsztatów twórczych z dziećmi z ośrodka opiekuńczego. 4 tys. zł trafi do Marii Kraśnickiej, która stworzy wizualizacje promujące Białystok. Ich motywem przewodnim będą miejskie zabytki.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

871 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39