8 pomysłów na stanicę wodną w Rudawce. Jak zmieni się Kanał Augustowski?

2017.08.18 17:02
Do 29 sierpnia w holu Opery i Filharmonii Podlaskiej można oglądać projekty stanicy wodnej w Rudawce. Następnie wystawa pojedzie do naszych sąsiadów.
8 pomysłów na stanicę wodną w Rudawce. Jak zmieni się Kanał Augustowski?
Fot: Anna Dycha
Wystawa w Operze i Filharmonii Podlaskiej

Wykonane w Zakładzie Architektury Kultur Lokalnych Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej projekty są szczególne. Uwzględniają bogactwo kulturowe i przyrodnicze Kanału Augustowskiego, w tym jego wielonarodowy charakter, a jednocześnie proponują nowoczesny wygląd i rozwiązania. Łączą zatem tradycję z nowoczesnością.

W Operze i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej zaprezentowano osiem - z dwudziestu - pomysłów na stanice wodne i przystanie na Kanale Augustowskim. Choć wykonane są według różnych stylów architektonicznych, dotyczą jednego miejsca. To stanica wodna w Rudawce - Kurzyńcu, miejscu łączącym Polskę z Białorusią.

Projekty powstały na prośbę augustowskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych "Integracja", przy wsparciu Euroregionu "Niemen". Wystawie patronuje również Marszałek Województwa Podlaskiego.

Celem przedsięwzięcia jest opracowanie architektoniczne Szlaku Turystycznego Kanału Augustowskiego, z udziałem cennego głosu opinii publicznej. Wystawa prezentowana była już w Augustowie. U nas można ją oglądać do 29 sierpnia. Z Białegostoku wyruszy na Białoruś i Litwę.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1744 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39