81-latek potrącił pieszego i odjechał. Grożą mu 3 lata więzienia

2022.03.15 17:56
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem ustalili kierowcę podejrzanego o potrącenie pieszego. 81-latek nie udzielił pomocy potrąconemu mężczyźnie.
81-latek potrącił pieszego i odjechał. Grożą mu 3 lata więzienia
Fot: KPP Wysokie Mazowieckie

W czwartek (10.03) po godz. 18.00 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od poszkodowanego o potrąceniu przez pojazd koloru szarego na drodze relacji Krzeczkowo Gromadzyn - Dmochy Glinki w gminie Czyżew.

- Kierowca nie udzielając pomocy poszkodowanemu odjechał z miejsca zdarzenia. Na miejsce natychmiast pojechały służby ratunkowe. Pieszy, mieszkaniec gminy Czyżew, z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Poszukiwania kierowcy trwały od chwili otrzymania zgłoszenia o tym wypadku - informuje KPP Wysokie Mazowieckie.

Do zdarzenia doszło na prostym nieoświetlonym odcinku drogi. Na miejscu zdarzenia policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny. Zabezpieczyli między innymi fragmenty obudowy lusterka pojazdu. Następnie funkcjonariusze zajęli się poszukiwaniem kierowcy forda.

- Już po kilku godzinach, w efekcie przeprowadzonych czynności, policjanci byli na tropie forda, którego właścicielem okazał się mieszkaniec powiatu. Mężczyzna w piątkowe popołudnie został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania był trzeźwy. Jak tłumaczył uciekł, bo wystraszył się - dodają funkcjonariusze.

81-latek zaczął zacierać ślady na samochodzie, które świadczyły o tym, że brał udział w wypadku. W sobotę (12.03) usłyszał zarzuty spowodowania wypadku i nieudzielenia pomocy. Za te przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawiania wolności, która może zostać zwiększona właśnie ze względu na jego ucieczkę.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

643 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39