99-latka padła ofiarą oszustów. Straciła oszczędności

2022.05.13 14:40
Seniorka padła ofiarą oszustów, którzy zadzwonili na jej telefon stacjonarny. W słuchawce usłyszała, że jej córka spowodowała wypadek i potrzebuje pieniędzy. Seniorka uwierzyła w tę historię.
99-latka padła ofiarą oszustów. Straciła oszczędności
Fot: Pixabay

W czwartek (12.05) po południu, do 99-letniej mieszkanki Białegostoku zadzwoniła oszustka podająca się za jej córkę.

- Powiedziała, że spowodowała wypadek, w którym ucierpiała inna kobieta. Po tej informacji włączyła się kolejna osoba, tym razem podająca się za prokuratora - informują funkcjonariusze z KMP Białystok.

Oszustka oświadczyła, że jej córka nie pójdzie do więzienia, jeśli 99-latka przekaże pieniądze na poczet przyszłej kary. Dodała, że do jej mieszkania po zgromadzoną gotówkę przyjdzie mężczyzna. Kobiet uwierzyła w historię oszustów i przekazała wskazanej osobie zgromadzone oszczędności. W efekcie straciła 20 tys. zł.

Aby nie paść ofiarą oszustów pamiętaj, że policjanci czy prokuratorzy nigdy nie żądają pieniędzy i nie informują telefonicznie o prowadzonych czynnościach. Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust. Kieruj się rozsądkiem przy podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych i bądź czujny w kontaktach z nieznajomymi i pod żadnym pozorem nie przekazuj im pieniędzy.

- Apelujemy również do bliskich osób starszych - zadbajcie o bezpieczeństwo seniorów. Powiedzcie im o zagrożeniach, wyczulcie na opisywane przestępcze techniki, z których korzystają oszuści. Porozmawiajcie ze swoimi rodzicami bądź dziadkami o zagrożeniach ze strony takich osób. Wpłyńcie na osoby starsze, aby kontaktowały się z wami i pytały za każdym razem o radę - dodaje policja.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

911 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39