99. PZLA Mistrzostwa Polski. Zawodnicy Podlasia Białystok z kolejnymi medalami

2023.07.30 08:45
Dobiegły końca lekkoatletyczne mistrzostwa Polski. Podczas ostatniego dnia imprezy przedstawiciele Podlasia Białystok zdobyli aż 4 medale. Na podium stanęli Natalia Kaczmarek, Damian Czykier, Gabriela Andrukonis oraz Angelika Antoniak.
Fot: PZLA

Damian Czykier po raz ósmy w swojej karierze został mistrzem kraju w biegu na 110 m przez płotki. Białostoczanin w Gorzowie Wielkopolskim osiągnął czas 13,57 s, co jest jego najlepszym wynikiem w sezonie. Na 2. miejscu uplasował się Krzysztof Kiljan z AZS-u AWF Warszawa (13,66 s), a skład podium uzupełnił Michał Sierocki reprezentujący AZS UMCS Lublin (13,92 s).

W sobotę (29.07) złoty medal wywalczyła też Natalia Kaczmarek, która okazała się najlepsza w rywalizacji biegowej na 200 m. Zawodniczka Podlasia Białystok wykręciła czas na poziomie 22,86 s i tym samym ustanowiła swój nowy rekord życiowy oraz ósmy wynik w historii polskiej lekkoatletyki. Za Kaczmarek znalazła się Krystsina Tsimanouskaya z AZS-u AWF Warszawa (22,89 s), a 3. była Martyna Kotwiła z RLTL-u Optima Radom (23,12 s).

Podczas ostatniego dnia mistrzostw po medale sięgnęły też białostockie oszczepniczki. Gabriela Andrukonis z wynikiem 52,47 m zgarnęła srebro, a Angelika Antoniak zdobyła brąz (49,66 m). Zmagania bardzo pewnie wygrała Marcelina Witek-Konofał z AML-u Słupsk (58,26 m).

W sumie podczas 99. PZLA Mistrzostw Polski reprezentanci Podlasia Białystok wywalczyli 7 krążków. Wcześniej na podium stawali bowiem Wojciech Nowicki (rzut młotem, złoto), Klaudia Kardasz (pchnięcie kulą, złoto) i Natalia Kaczmarek (bieg na 400 m, złoto).