Akademie podlaskich klubów ze złotymi gwiazdkami

2022.01.04 10:53
Polski Związek Piłki Nożnej zakończył rekrutację do trzeciego cyklu programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich. Dokumenty otrzymało 216 szkółek. Na Podlasiu złote gwiazdki dostały dwie akademie - te należące do Jagiellonii Białystok oraz Wigier Suwałki.
Akademie podlaskich klubów ze złotymi gwiazdkami
Fot: pixabay.com

Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich to innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek. Przyznanie danemu podmiotowi certyfikatu PZPN na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. Jednostki wyróżnione w ten sposób przez Polski Związek Piłki Nożnej dołączają do elitarnego grona szkółek będących dla dzieci sprawdzonym miejscem do rozwijania swoich piłkarskich umiejętności.

W 2022 r. w programie Certyfikacji Szkółek Piłkarskich uczestniczyć będzie przynajmniej 248 szkółek. W trzecim cyklu ważny dokument powędrował do 216 placówek. Przyznano 37 gwiazdek złotych, 85 srebrnych oraz 94 brązowe. Najwyższe odznaczenia dostały m.in. Akademia Piłkarska Jagiellonia Białystok oraz Akademia Piłkarska Wigry Suwałki.

Beneficjentami złotego certyfikatu są szkółki piłkarskie, które zapewniają profesjonalne szkolenie zarówno chłopców, jak i dziewczynek, na zajęciach prowadzonych przez trenerów z ważną licencją UEFA B lub wyższą w grupach liczących maksymalnie 12 osób na jednego trenera. Szkółki ze złotymi gwiazdkami muszą ponadto m.in.: posiadać minimum 4 drużyny piłkarskie prowadzone zgodnie z wytycznymi Unifikacji PZPN z kategorii wiekowej Junior G/F/E/D (U6-U13), co najmniej po jednej w każdej z ww. kategorii wiekowych; zapewnić minimum 1 piłkę na zawodnika na treningu; realizować odpowiedni program treningowy; prowadzić własną stronę internetową czy też posiadać boiska o wymaganych wymiarach.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1449 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39