POLECAMY
Z okazji pierwszej rocznicy I Marszu Równości w Białymstoku, stowarzyszenie Tęczowy Białystok organizuje kilka wydarzeń.
W sobotę (18.07) o godz. 18.00 w Zmianie Klimatu odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego Weroniki Kozłowskiej "W mieście Białystok" o Marszu Równości i sytuacji osób LGBT+ w Białymstoku. Zaplanowana jest także dyskusja po nim, w której głos zabiorą: Weronika Kozłowska - reżyserka filmu, Grzegorz Gender - wiceprezes stowarzyszenia 9dwunastych i Maria Zadykowicz - aktywistka Tęczowego Białegostoku i Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Dyskusję poprowadzi Jakub Przybysz - lekarz rezydent, członek stowarzyszenia Tęczowy Białystok Z kolei w niedzielę (19.07) o godz. 17.00 w klubie FOMO odbędzie się tęczowe karaoke. Do końca lipca w Białymstoku trwa akcja billboardowa. Na billboardach zostały umieszczone hasła bliskie sercom uczestnikom Marszu Równości, m.in. "Po burzy zawsze wychodzi tęcza". Jako wydarzenie towarzyszące zaplanowany jest koncert artystki o pseudonimie SIKSA (21.07).
Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl
Kultura i Rozrywka 17:00
Aktualności 16:40
Biznes 14:00
Kultura i Rozrywka 13:57
Drogówka 13:00
Aktualności 12:15
Zdrowie 12:00
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji