Akcja jak z thrillera na ulicach Białegostoku!

2024.02.28 11:49
Zaczęło się od wybicia szyby w autobusie i próby kradzieży perfum. Skończyło się w policyjnym areszcie. Zatrzymany może spędzić za kratkami nawet najbliższych pięć lat.
Akcja jak z thrillera na ulicach Białegostoku!
Fot: Podlaska Policja

Do dyżurnego białostockich policjantów wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie, który zachowuje się w sposób agresywny. Miał on przechadzać się chodnikami w centrum naszego miasta i zaczepiać napotkanych przechodniów.

Chwilę później rozległ się kolejny telefon. Tym razem świadek twierdził, że ten sam mężczyzna podszedł do autobusu miejskiego, wybił szybę w drzwiach pojazdu i uciekł.

Policjanci rozpoczęli pościg. Ustalono, że agresor schował się w jednej z pobliskich drogerii. Gdy mundurowi weszli do wskazanego przez świadków lokalu, dostrzegli poszukiwanego mężczyznę między sklepowymi półkami. Zatrzymany to 32-letni obywatel Libii.

W plecaku, który miał przy sobie znaleziono perfumy. Policjanci ustalili, że mężczyzna zabrał je z półki, schował do plecaka i miał zamiar opuścić drogerię bez uiszczenia zapłaty. Wartość towarów, które zamierzał ukraść wynosiła ponad tysiąc złotych.

32-latek został przewieziony do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty uszkodzenia mienia o charakterze chuligańskim oraz usiłowania kradzieży. Zgodnie z Kodeksem Karnym, grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1035 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39