Akcja "Pomóż czterem łapom". Można przynieść karmę dla zwierząt

2023.05.05 13:44
Białostoczanie, którzy chcą pomóc zwierzakom, mogą włączyć się w akcję "Pomóż czterem łapom". Wystarczy przynieść karmę dla zwierząt lub inne potrzebne produkty.
Akcja "Pomóż czterem łapom". Można przynieść karmę dla zwierząt
Fot: Pixabay

W sobotę (6.05) w holu głównym Wschodnioeuropejskiej Akademii Nauk Stosowanych przy ul. Ciepłej 40 w Białymstoku odbędzie się akcja charytatywna pod nazwą "Pomóż czterem łapom". W ramach tej inicjatywy wolontariusze będą zbierać karmę oraz produkty dla psów i kotów w godzinach od 9.00 do 14.00.

Aby wziąć udział w akcji i wesprzeć zwierzęta, można przynieść różne produkty, takie jak karma sucha, karma mokra, karma dla kociąt, podkłady (koce, ręczniki bawełniane), ręczniki papierowe, chusteczki antybakteryjne oraz środki czystości. Preferowane marki karmy dla zwierząt to Josera, Britt, Dolina Noteci, Raffi i Marinesse.

Warto podkreślić, że koty są zoofagami. Oznacza to, że ich jelito cienkie jest bardzo krótkie i najlepiej trawi mięso. Najlepsza karma dla kotów zawiera w składzie dużo mięsa i białka zwierzęcego, mało węglowodanów i zero zbóż. Dlatego nie kupujmy takich przereklamowanych karm jak Whiskas, Sheba, Winston, Kitty. Psy również powinny unikać zbóż, w związku z czym nie powinniśmy kupować im takich marek jak: Pedigree, Chappi, Purina, Royal Canin.

Zebrane produkty zostaną przekazane podopiecznym Fundacji Pomocy Zwierzętom Vita Canis i Stowarzyszenia Kocie Ranczo z Czarnej Białostockiej. Te organizacje pomagają bezdomnym zwierzętom, zapewniając im opiekę, schronienie oraz potrzebną opiekę weterynaryjną.

Akcja eko-wolonariatu organizowana jest w ramach Projektu "Liderzy Eko-Zmian". Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Portal miejski BiałystokOnline.pl objął projekt "Liderzy Eko-Zmian" patronatem medialnym.

Więcej o projekcie: "Liderzy Eko-Zmian".

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl
1345 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39