Akcja Team Podlaskie. Sportowcy z regionu mają szansę na finansowe wsparcie

2021.02.11 17:55
Zarząd województwa ogłosił nabór, który ma na celu wsparcie finansowe najbardziej uzdolnionych i obiecujących sportowców z Podlasia. Przyjmowanie wniosków trwa do 26 lutego.
Akcja Team Podlaskie. Sportowcy z regionu mają szansę na finansowe wsparcie
Fot: pzla.pl

Władze województwa, poprzez program Team Podlaskie, chcą zainwestować w sport kolejne pieniądze. Na zastrzyk gotówki mogą liczyć osoby fizyczne, które spełniają 4 warunki.

By dołączyć do Team Podlaskie należy: być członkiem klubu sportowego, którego siedziba znajduję się na terytorium województwa podlaskiego lub zamieszkiwać województwo podlaskie; mieć na koncie w ostatnich czterech latach co najmniej jeden medal w oficjalnych zawodach mistrzostw świata lub mistrzostw Europy; posiadać aktualną licencję sportową bądź inny dokument uprawniający do udziału we współzawodnictwie sportowym i czynnie uczestniczyć w procesie; znajdować się w pierwszej "15" światowego rankingu danej federacji sportowej.

- Chcemy wspierać sportowe talenty, dlatego postanowiliśmy wspólnie z zarządem województwa opracować specjalny program, z którego mogliby skorzystać podlascy sportowcy. Widzimy bowiem potrzebę dodatkowego wsparcia zawodników, zarówno juniorów, jak i seniorów. Team Podlaskie to program nastawiony na przyszłość. Wierzę, że przyniesie on efekty w postaci krajowych i międzynarodowych sukcesów. To też budowanie marki województwa podlaskiego w oparciu o naszych najlepszych zawodników - mówi marszałek Artur Kosicki.

Uprawnieni do składania wniosków są zarówno seniorzy, jak i sportowcy młodzieżowi, a także sportowcy z niepełnosprawnościami. Odpowiednie dokumenty należy dostarczyć do 26 lutego.

Akcja Team Podlaskie ma kilka celów. Jednym z nich jest pomoc sportowcom w przygotowaniach do igrzysk olimpijskich oraz paraolimpijskich, które latem 2021 r. odbędą się w japońskim Tokio.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1045 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39