Akcja "Weź paragon". Inspektorzy rozpoczynają kontrole

2013.07.04 00:00
1 lipca ruszyła ogólnopolska akcja "Weź paragon", w ramach której kontrolerzy skarbowi będą sprawdzać ewidencjonowanie sprzedaży na kasach fiskalnych.
Akcja "Weź paragon". Inspektorzy rozpoczynają kontrole

W trakcie tegorocznych wakacji miejscowości wypoczynkowe odwiedzą nie tylko turyści, ale także kontrolerzy skarbowi. W ramach akcji inspektorzy będą sprawdzać, czy handlowcy i świadczący usługi ewidencjonują sprzedaż na kasach fiskalnych. Jednocześnie będą przypominać o obowiązku wydawania paragonów przy każdej transakcji. Akcja jest odpowiedzią na potrzebę wsparcia przedsiębiorców prowadzących legalną działalność gospodarczą, którzy borykają się z problemem "szarej strefy".

W przeprowadzenie akcji na terenie naszego województwa zaangażowani będą pracownicy Urzędu Kontroli Skarbowej oraz Izby Skarbowej w Białymstoku, a także podlaskich urzędów skarbowych.

Dodatkowo, w trakcie tegorocznej edycji, będzie można obejrzeć wystawę "Nie dla szarej strefy. Weź paragon", która odbędzie się 5 lipca w godz. 10-14 w Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Białymstoku, przy ul. Świętojańskiej. Prezentuje ona m.in. zdjęcia pracowników urzędów kontroli skarbowej związane z wykonywaniem przez nich zadań, w tym dotyczących walki z przestępczością zorganizowaną.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

958 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39