"Akcja woda" - okaż wsparcie podopiecznym Fundacji "Pomóż Im"

2019.07.02 17:00
Lipiec to czas upałów. Kupując wodę, można pomóc chorym dzieciom, które są podopiecznymi Fundacji "Pomóż Im".
"Akcja woda" - okaż wsparcie podopiecznym Fundacji "Pomóż Im"
Fot: Fundacja "Pomóż Im"

Już po raz trzeci rusza "Akcja woda". Wystarczy niewiele, by móc pomóc chorym dzieciakom. W Hotelu Podlasie przygotowano specjalną strefę, gdzie goście mogą kupić wodę, wrzucając do skrzynki 2 zł. Pieniądze będą później w całości przekazane na cele Fundacji "Pomóż Im".

W 2017 r. przez całe wakacje, gdy prowadzona była akcja (uzupełniona dodatkowo o kawę), zebrano 1154,25 zł. Z kolei rok później, w lipcu, udało się uzbierać 667 zł, 25 euro, 5 funtów oraz 100 rubli białoruskich. Dzięki tym funduszom zapewnionych zostało ponad 15 rehabilitacji podopiecznym Fundacji. To duże wsparcie dla organizacji.

Zbiórka pieniędzy będzie trwała cały lipiec. Hotel Podlasie zachęca inne obiekty, by włączyły się do tej akcji i pomogły chorym dzieciom - razem można przecież więcej.

Dodatkowo można oddać krew

Podczas "Akcji woda" w środę (3.07) w godz. 10.00-14.00 przed Hotelem Podlasie podstawiony zostanie ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. Krew oddadzą pracownicy obiektów, współpracownicy oraz goście, a także wszyscy zainteresowani. Na każdego, kto odda krew, czeka później słodki poczęstunek.

Czas, kiedy pojawi się ambulans, nie jest przypadkowy. Latem dochodzi do wielu wypadków, dlatego krew jest bardzo potrzebna. Organizatorzy akcji zachęcają, by przyłączyło się do niej jak najwięcej osób.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1715 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39