Akcja "Zdrowie pod kontrolą" w Białymstoku. Będą bezpłatne badania i porady

2022.05.09 15:09
W sobotę (14.05) mieszkańcy Białegostoku będą mogli skorzystać z szeregu bezpłatnych badań i porad podczas wydarzenia "Zdrowie pod kontrolą". To kolejna edycja profilaktycznej akcji, której celem jest kreowanie świadomości społecznej w zakresie zdrowia.
Akcja "Zdrowie pod kontrolą" w Białymstoku. Będą bezpłatne badania i porady
Fot: Pixabay

"Zdrowie pod kontrolą" jest cyklicznym wydarzeniem edukacyjnym, prozdrowotnym i społecznym, przeprowadzanym co roku w 17 miastach Polski przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Celem inicjatywy jest ułatwienie społeczności lokalnej dostępu do podstawowej diagnostyki medycznej i edukacji prozdrowotnej. Od wielu lat w tej akcji bierze udział Białystok - w tym roku po raz kolejny przyłączyło się do niej także centrum handlowe Atrium Biała. W związku z tym, w sobotę w galerii przy ul. Miłosza 2 będzie można skorzystać z darmowych badań i porad medycznych.

Tego dnia do dyspozycji klientów zostanie oddanych szereg stanowisk, na których osoby zainteresowane będą mogły uzyskać informacje na temat profilaktyki nowotworowej, nauki samobadania piersi i jąder na fantomach, zaburzeń odżywiania czy zdrowia psychicznego. Podczas akcji przeprowadzane będą m.in. pomiary ciśnienia tętniczego i poziomu glukozy we krwi, ponadto będzie można pod okiem lekarza zrobić badanie EKG. Zainteresowani będą też mogli skorzystać z konsultacji stomatologicznych. Chętni będą mogli zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego.

Przewidziano również atrakcje dla najmłodszych, m.in. zabawę edukacyjną w "Szpital Pluszowego Misia". To projekt, którego celem jest pomoc dzieciom w pokonywaniu i oswajaniu lęku przed wizytą w gabinecie lekarskim oraz zmniejszenie strachu przed personelem medycznym i podstawowymi czynnościami wykonywanymi w czasie badania lekarskiego.

– Początek nowego sezonu to dobry moment, by zatroszczyć się o zdrowie. Okazją do tego, aby zadbać o siebie i zainspirować do pozytywnych zmian, będzie odbywająca się w najbliższą sobotę w Atrium Biała akcja "Zdrowie pod kontrolą". Warto odwiedzić nas w tym czasie i skorzystać z bezpłatnych oraz w pełni profesjonalnych badań i porad – zaprasza Justyna Doroszkiewicz, dyrektor Atrium Biała.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland to największa w Polsce organizacja zrzeszająca studentów uczelni medycznych. Stanowi część międzynarodowej federacji, a jej celami są zwiększanie prozdrowotnej świadomości społeczeństwa, edukacja studentów kierunków medycznych oraz działalność charytatywna i zabieganie o przestrzeganie praw człowieka.

Wydarzenie w Atrium Biała odbędzie się 14 maja w godzinach 10.00-17.00.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
620 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39