Aktor znany z serialu "Ranczo" wystąpi w Białymstoku

2024.04.02 16:21
Wojciech Wysocki to aktor, którego polska publiczność może znać z wielu filmów i seriali. Już niebawem wystąpi na scenie białostockiego Nie Teatru.
Aktor znany z serialu "Ranczo" wystąpi w Białymstoku
Fot: Materiały organizatora

Monodram poetycki "Życiorys" Wojciecha Wysockiego zostanie zaprezentowany w sobotę (6 kwietnia) w Nie Teatrze.

Monodram poetycki "Życiorys" Wojciecha Wysockiego

"Życiorys" to monodram poetycki powstały na podstawie tekstów Zbigniewa Herberta, wybitnego polskiego poety, eseisty i dramaturga, laureata ponad dwudziestu prestiżowych nagród literackich. Przedstawienie opowiada historię ludzkiego życia od chwili narodzin aż po jego śmierć, korzystając z poetyckiego języka samego Herberta. Wykonaniu monodramu na scenie towarzyszyć będzie muzyka na żywo skomponowana przez Piotra Kajetana Matczuka, a po spektaklu zaplanowane jest spotkanie autorskie z Wojciechem Wysockim.

Wojciech Wysocki to wybitny polski aktor. To absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, związany głównie z teatrami warszawskimi, takimi jak Teatr Współczesny i Teatr Dramatyczny. Zdobył uznanie za swoje kreacje w teatrze, m.in. jako Henryk w "Ślubie" Gombrowicza i Jeszua Ha-Nocri w "Mistrzu i Małgorzacie". Na ekranie zagrał w ponad siedemdziesięciu filmach fabularnych, a jego rola w "Życiu wewnętrznym" przyniosła mu Nagrodę Aktorską na Koszalińskich Spotkaniach Filmowych. Dodatkowo, Wojciech Wysocki występował w popularnych serialach telewizyjnych, takich jak "Klan", "Miodowe lata", czy też "Ranczo".

Organizujemy konkurs, w którym można wygrać zaproszenie na wydarzenie. Można wziąć z nim udział TUTAJ.

Więcej informacji: Monodram poetycki: "Życiorys" - Wojciech Wysocki

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl
916 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39