Aktorka Maja Komorowska odwiedzi Białystok

2023.12.14 11:24
Już niebawem w Kinie Forum odbędzie się prezentacja filmu "Panny z Wilka" oraz spotkanie z Mają Komorowską, która wciela się w rolę Joli. Film opowiada o powrocie czterdziestoletniego Wiktora Rubena do miejsc swojej młodości.
Aktorka Maja Komorowska odwiedzi Białystok
Fot: Kadr z filmu "Panny z Wilka"

Prezentacja filmu "Panny z Wilka" oraz spotkanie z Mają Komorowską odbędzie się w niedzielę (17 grudnia) w Kinie Forum.

"Panny z Wilka"

Akcja filmu "Panny z Wilka" rozgrywa się w 1929 roku. Wiktor Ruben, dotknięty gwałtowną śmiercią bliskiego przyjaciela, postanawia na chwilę oderwać się od codzienności. Za radą lekarza wyrusza w podróż powrotną do miejsc swojej młodości, które opuścił na 15 lat. Cel podróży to dom wujostwa i przyległy majątek Wilko, gdzie przed laty spędził niezapomniane wakacje z sześcioma siostrami.

Przybyły na miejsce mężczyzna pragnie odtworzyć tamto doświadczenie, jednak spotkanie z pannami, teraz dorosłymi i w większości zamężnymi kobietami, uświadamia mu, że czas nieodwracalnie przemija, a niegdyś beztroskie lato nie powtórzy się już nigdy. Ruben, godząc się z nieuchronnością przemijania i własną samotnością, opuszcza Wilko.

Produkcja "Panny z Wilka" z 1979 roku powstała w reżyserii Andrzeja Wajdy, na podstawie powieści o tym samym tytule z 1933 roku. W roli Wiktora Rubena występuje Daniel Olbrychski, natomiast w rolach sióstr: Maja Komorowska, Anna Seniuk, Stanisława Celińska, Krystyna Zachwatowicz i Christine Pascal.

Maja Komorowska to znana polska aktorka teatralna i filmowa i zdobywczyni licznych nagród, w tym dwukrotna laureatka Kaliskich Spotkań Teatralnych oraz dwukrotnie uhonorowana nagrodą za pierwszoplanową rolę kobiecą na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Przez wiele lat jest związana z Teatrem Współczesnym w Warszawie. Oprócz roli w "Pannach z Wilka" można ją znać m.in. z filmów "Katyń" z 2007 roku, czy też "Sprawiedliwy" z 2015 roku.

Więcej informacji: "Panny Z Wilka" i spotkanie z Mają Komorowską

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1485 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39