POLECAMY
Znaleziono 36799 wiadomości
Kategoria
Aktualności 2012.02.06 00:00
Do dwóch tragicznych pożarów doszło w niedzielę (5.02) w województwie podlaskim. Zginęły w ich dwie starsze osoby oraz 2,5-letni chłopczyk.
Aktualności 2012.02.05 00:00
W Białymstoku, w opuszczonym baraku przy ul. Botanicznej odnaleziono ciało zamarzniętej kobiety w wieku około 50-60 lat, a w szpitalu, mimo wysiłków lekarzy, zmarł dowieziony tam w stanie głębokiej hipotermii 52-letni mężczyzna.
Aktualności 2012.02.03 00:00
Mimo siarczystego mrozu i wstrzymania przez premiera Donalda Tuska procesu ratyfikacji umowy ACTA ponad sto osób zebrało się w piątek po godz. 18 na Rynku Kościuszki. Protestowali przeciwko podpisanemu w zeszłym tygodniu przez polski rząd porozumieniu.
Prowadzona od kilku lat rewitalizacja ogrodu Branickich, oprócz odtworzenia obiektów małej architektury (m.in. pawilon pod orłem) i nasadzeń zieleni zakłada przywrócenie form wodnych, które w znacznie większym stopniu niż w tej chwili otaczały hetmańską rezydencję.
Jadąca na sygnale karetka pogotowia zderzyła się z osobową toyotą. W skutek wypadku cztery osoby zostały ranne. Transportowany ambulansem 84-letni pacjent zmarł po przewiezieniu do szpitala.
Przy kamienicy na rogu ul. Sienkiewicza i Rynku Kościuszki pracują buldożery. To przygotowania do generalnej przebudowy budynku.
Wybił szybę w drzwiach wejściowych do kwiaciarni i zaskoczony na gorącym uczynku zaatakował nożem policjanta. Mężczyźnie grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.
Wojewoda podlaski apeluje o dodatkową pomoc dla osób narażonych na skutki mrozów. W Białymstoku, w ramach specjalnej akcji straży miejskiej, już pół tysiąca mężczyzn uniknęło wyziębienia.
Dzięki nowelizacji ustawy o ochronie praw zwierząt, nielegalny handel zwierzętami domowymi to już przeszłość. Przynajmniej w teorii. W praktyce jednak pseudohodowcy prześcigają się w pomysłach jak ominąć niewygodne dla nich prawo.
Takiej książki jeszcze w naszym mieście nie było. Kilka dni temu wyszła z drukarni obszerna publikacja "Historia Białegostoku". Można ją kupić w miejskich instytucjach kultury.
Aktualności 2012.02.02 00:00
W nocy z czwartku na piątek temperatura powietrza w naszym regionie ma spaść nawet do -29 stopni Celsjusza. Białostockie służby zapewniają, że robią wszystko, by z tego powodu nikt nie ucierpiał. Każdy z nas może im w tym pomóc.
Były magazyn wojskowy sam w sobie pełniący funkcję eksponatu, a do niego dobudowana betonowo-szklana "bryła lodu". By wejść do środka zwiedzający będzie musiał przejść spory kawałek wzdłuż ramp kolejowych. Tak, w wielkim skrócie, można przedstawić koncepcję Muzeum Pamięci Sybiru.
W sumie 240 mln zł ma być w 2012 roku przeznaczone na działania w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. W czwartek (2.02) przedstawiono plany dotyczące wydatków z tego źródła w naszym województwie.
W związku z bardzo niskimi temperaturami w naszym regionie można zaobserwować nietypowe zjawisko meteorologiczne - tzw. pył diamentowy - informuje Biuro Prognoz w Białymstoku.
Dzisiaj mija 41 lat od podpisania w irańskim mieście Ramsar konwencji o obszarach wodno-błotnych mających znaczenie międzynarodowe, zwłaszcza jako środowisko życiowe ptactwa wodnego. Na pamiątkę tego dnia w 95 krajach obchodzi się co roku Światowy Dzień Mokradeł.
Miód z Sejneńszczyzny to kolejny po fasoli wrzawskiej, polski produkt zarejestrowany przez Komisję Europejską jako Chroniona Nazwa Pochodzenia.
Sąd Rejonowy w Białymstoku, na wniosek prezydenta miasta, rozwiązał Federację Zielonych. Według Tadeusza Truskolaskiego, jego zawiadomienie do sądu w tej sprawie nie było związane z nieprzychylnymi mu działaniami stowarzyszenia.
Służby wojewody podlaskiego zwróciły się do Gminnych i Powiatowych Centrów w Pomocy Rodzinie z apelem o pełną mobilizację oraz odwiedzanie osób mieszkających samotnie, starszych i schorowanych, by sprawdzić czy w ich domach jest ciepło, czy mają zapas opału i pożywienie. Raport z pomocy związanej z falą mrozów dotarł już z dwudziestu podlaskich gmin.
Projektowanie dywanów, kobieca joga i pilates, szybka sztuka szycia, naturalne kosmetyki i środki czystości, sztuka makijażu - to tylko wybrane tematy warsztatów organizowanych przez Kobieterię Stowarzyszenie Inicjatyw Kobiecych oraz Centrum im. Ludwika Zamenhofa.
Białostoccy urzędnicy przygotowali projekt programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami, który będzie obowiązywał w tym roku. Jego opracowanie narzuca każdej gminie znowelizowana ustawa o ochronie zwierząt.
Sport 2025.12.14 19:42
Sport 2025.12.14 09:40
Sport 2025.12.14 09:05
Sport 2025.12.13 17:56
Sport 2025.12.12 19:43
Biznes 2025.12.12 18:00
Aktualności 2025.12.12 17:30
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji