POLECAMY
Znaleziono 37110 wiadomości
Kategoria
Aktualności 2011.01.20 00:00
Policjanci podsumowali miniony rok. Statystyki są optymistyczne - notuje się coraz mniej przestępstw, a działania policji związane ze ściganiem ich sprawców są skuteczniejsze. To ogólnopolska tendencja.
W wyniku zderzenia trzech pojazdów jedna osoba trafiła do szpitala. Łomżyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku.
Antoniemu Maleckiemu, szefowi batalionu marszowego 42. Pułku Piechoty i obrońcy Białegostoku, będzie poświęcone dzisiejsze spotkanie w Muzeum Wojska (ul. Kilińskiego). Okazją ku temu jest trwająca wystawa na temat słynnej, białostockiej formacji wojskowej.
Aktualności 2011.01.19 00:00
Coraz mniej śniegu na chodnikach i zieleńcach sprawiło, że naszym oczom zaczął ukazywać się mało estetyczny widok - zwierzęce odchody. Dlatego w tym tygodniu znów trawa w Białymstoku akcja straży miejskiej "Sprzątaj po swoim psie".
5 tys. zł straciła 88-letnia mieszkanka Łomży, która uwierzyła mężczyźnie podającemu się przez telefon za jej wnuka przekazując mu swoje oszczędności. Oszusta szuka policja.
By jeździć komunikacją miejską już nie będzie potrzebny bilet papierowy. Trwa właśnie nabór wniosków o wydanie elektronicznych kart miejskich. Kart nie będą jednak potrzebowali studenci Politechniki Białostockiej - bilet będzie zapisany na ich legitymacjach.
Będzie od nowa sporządzony raport i raz jeszcze przeprowadzona procedura formalna związana z przygotowaniami do budowy lotniska w Podlaskiem. Wszystko dla lokalizacji pod Tykocinem. Oznacza to, że jeśli nasz aeroport w ogóle powstanie, poczekamy na niego znacznie dłużej niż przewidywano.
Podsumowano zbiórkę banknotów i monet sprzed denominacji. Jej organizatorzy - Narodowy Bank Polski i Caritas zebrali od Białostoczan 6 300 nowych złotych.
Spotkaniem modlitewnym w intencji jedności chrześcijan w sanktuarium błogosławionej Bolesławy Lament oraz ekumenicznym spotkaniem gimnazjalistów w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, rozpoczął się Tydzień Ekumeniczny w Białymstoku.
Aktualności 2011.01.18 00:00
Dokładnie 14620 interwencji - podlascy strażacy podsumowali 2010 rok. Był, w porównaniu z rokiem poprzednim, stosunkowo spokojny pod względem liczby pożarów. Niestety strażacy musieli dużo częściej interweniować w czasie miejscowych zagrożeń.
60 mandatów, a wszystkie z powodu niezapiętych przez kierowców bądź pasażerów aut pasów. We wtorek (18.01) w ciągu dwóch godzin policja skontrolowała jeżdżących przez Białystok kierowców.
Kierowca suzuki najechał na leżącego na jezdni 74-latka. Mężczyzna zginął na miejscu.
Unijne dofinansowanie zyska pięć projektów związanych z ochroną środowiska, które zdobyły najwyższe oceny ekspertów w konkursie, ogłoszonym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.
We wtorek (18.01) odbyło się pierwsze w pełnym składzie posiedzenie wybranego tydzień temu zarządu województwa. Nowy-stary marszałek podziękował za współpracę wicemarszałkom z poprzedniej kadencji - Bogusławowi Dębskiemu i Ignacemu Jasionowskiemu.
Na wyprawę szlakiem 27 najciekawszych produktów turystycznych Podlaskiego zapraszają twórcy strony www.odkryjpodlaskie.pl.
Prezydent Tadeusz Truskolaski z Izabelą Branicką i długi orszak par z białostockich szkół ponadgimnazjalnych, zatańczyli w samo popołudnie tradycyjnego poloneza na placu przed Archiwum Państwowym.
Bloki mogą powstawać, a co ważne, całość zabudowy będzie uporządkowana - uchwalono plan zagospodarowania przestrzennego części osiedla Piasta i Skorupy. Plany powstały również na fragmencie osiedli Białostoczek i Bacieczki.
Na poniedziałkowej (17.01) sesji rady miejskiej przyjęto program współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi.
Aktualności 2011.01.17 00:00
Toyota z Niemiec i mitsubishi z Łomży - w miniony weekend podlaska policja zatrzymała dwa skradzione samochody.
Zatrzymano mężczyznę, który w ubiegłym tygodniu grożąc nożem 16-latkowi ukradł mu telefon komórkowy. Teraz sprawca będzie odpowiadał przed sądem.
Sport 08:18
Sport 2026.04.04 22:17
Sport 2026.04.04 18:26
Sport 2026.04.04 09:07
Aktualności 2026.04.03 18:30
Aktualności 2026.04.03 16:40
Biznes 2026.04.03 15:10
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji