POLECAMY
Znaleziono 37257 wiadomości
Kategoria
Aktualności 2010.09.10 00:00
Kończą się prace modernizacyjne prowadzone na dwóch białostockich pływalniach. Bardziej komfortowo będzie można teraz korzystać z basenów na ul. Włókienniczej i Mazowieckiej.
82,5 tysiąca - tyle osób skorzystało tego lata z zalewu na Dojlidach. To prawie o 30 tys. więcej niż w ubiegłym roku.
To już ostatni zabytek, który będzie można zwiedzać w ramach akcji "Lato z zabytkami. Odkryj Białystok" prowadzonej przez Regionalny Oddział PTTK w Białymstoku.
Tysiące zabezpieczonego sprzętu: komputery, laptopy, wymienne dyski twarde, pendrive'y, karty pamięci, płyty CD/DVD, routery, modem, telefony, kasety VHS i odtwarzacze mp3 należące do 102 osób - to efekt policyjnej akcji wymierzonej przeciwko sieciowym pedofilom.
W związku z bieżącymi remontami nawierzchni w najbliższych dniach wystąpią utrudnienia w ruchu na odcinkach ulic: I Armii Wojska Polskiego, Andersa i Poleskiej.
Najemcy i użytkownicy gminnych lokali, którzy zdecydują się zmodernizować je tak, by były przyjazne osobom niepełnosprawnym, mogą liczyć na zwrot kosztów tych prac.
W piątek (10.09) sybiracy przejdą ulicami Białegostoku w jubileuszowym, X Międzynarodowym Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru. Przypada on 70 lat po pierwszych masowych deportacjach Polaków w głąb ZSRR.
Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych ITAKA na prośbę najbliższych i we współpracy z policją poszukuje Marii Płachcińskiej. 55-latka w tym tygodniu zaginęła we wsi Fasty koło Białegostoku.
Współpraca polskich i holenderskich policjantów zaowocowało zatrzymaniem poszukiwanego za udział w zorganizowane grupie przestępczej białostoczanina.
Aktualności 2010.09.09 00:00
W czwartek (9.09) Sąd Apelacyjny w Białymstoku wydał wyrok w sprawie "podlaskiego Fritzla". Orzeczona kara jest wyższa niż wymierzona przez sąd okręgowy przed sześcioma miesiącami. Krzysztof Bartoszuk spędzi w więzieniu 12 lat.
Siemiatyccy policjanci ustalają okoliczności śmierci 86-letniego mieszkańca województwa lubelskiego. Jego zwłoki zostały znalezione w łódce na Bugu.
8 września rozpoczął się kolejny etap Powszechnego Spisu Rolnego 2010 r.
Trzy kobiety przechodzące przez jezdnię poza przejściem dla pieszych zostały potrącone przez forda. W wyniku uderzenia jedna z pieszych zginęła na miejscu a dwie pozostałe z obrażeniami ciała trafiły do szpitala.
Mimo, iż jeszcze do 22 września trwa astronomiczne lato, wakacyjna aura jest już tylko wspomnieniem. Ci, którzy wbrew warunkom pogodowym chcą skorzystać z ofert kąpielisk, robią to na własne ryzyko.
Kierowca opla zjechał na prawe pobocze drogi i uderzył w drzewo. 28-latek z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.
Aktualności 2010.09.08 00:00
18-latek ukradł z kościoła św. Rocha dwa komplety dzwonków liturgicznych. Kilka dni później w wpadł w ręce białostockich służb.
Już można zgłaszać się do udziału w tegorocznym "Sprzątaniu świata". Międzynarodową akcję koordynuje w Białymstoku Departament Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego.
W środę (8.09), przy okazji promocji wydawnictwa poświęconego Stanisławowi Marczukowi, w oddziale Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku spotkali się inni twórcy "Solidarności" z naszego regionu.
Białostocka Prokuratura Okręgowa przejęła śledztwo dotyczące serii gwałtów lub ich usiłowania. Podejrzewany jest o nie 25-letni mieszkaniec podmiejskiej wsi.
Białostocka policja nadal poszukuje sprawcy napadu na bank na ul. Sybiraków. Jest już jego portret pamięciowy.
Aktualności 18:10
Aktualności 15:50
Kultura i Rozrywka 15:30
Zdrowie 15:01
Aktualności 14:40
Biznes 13:10
Aktualności 12:10
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji