Alarm bombowy w galerii handlowej. Ewakuowano 400 osób

2014.08.14 00:00
Do jednego z pracowników Galerii Podlaskiej wysłano sms-a z wiadomością o ładunku wybuchowym znajdującym się w obiekcie handlowym. E-mail o podobnej treści trafił także do sieci handlowej Eurocash.
Alarm bombowy w galerii handlowej. Ewakuowano 400 osób
Fot: Archiwum

Informacja o ładunku wybuchowym dotarła do jednego z kierowników galerii handlowej przy ul. Wysockiego w Białymstoku. Mężczyzna szybko poinformował dyrekcję o sms-ie, a ta zadecydowała o powiadomieniu służb ratunkowych. Na miejsce przybyło pogotowie ratunkowe, straż pożarna i policja. Pracowników galerii, jak i klientów już ewakuowano. Łącznie było to około 400 osób.

E-maile o podobnych treściach dotarły także do sieci handlowej Eurocash w naszym regionie. Obecnie trwa sprawdzanie budynków.

[AKTUALIZACJA godz. 17.00]

Policja po dokładnym przeszukaniu budynku Galerii Podlaskiej nie znalazła ładunku wybuchowego. Akcja służb nadal trwa w kilkudziesięciu placówkach sieci Eurocash.

[AKTUALIZACJA godz. 20.00]

Zakończono sprawdzanie trzech budynków sieci Eurocash w naszym regionie. Ładunku wybuchowego nie znaleziono. Obecnie trwa ustalanie sprawcy alarmów bombowych. Grozi mu nawet 8 lat więzienia. Prawdopodobnie sprawca zostanie także obciążony kosztami podjętej akcji ratunkowej.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl
437 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39