Aleją pochodów i nie tylko. Dwa spacery w weekend

2018.02.22 15:54
Lubicie spacerować po Białymstoku? Jeżeli tak, możecie wybrać się w ten weekend na dwie tematyczne wycieczki.
Aleją pochodów i nie tylko. Dwa spacery w weekend
Fot: Anna Dycha
Białostocki Ratusz

Pod koniec lutego przewodnicy turystyczni obchodzą swoje święto. Z tej okazji Klub Przewodników Turystycznych PTTK w Białymstoku zaprasza na spacer poświęcony białostockiej Alei Pochodów, czyli ulicy Marii Curie-Skłodowskiej.

Zapewnia nie tylko historię opowiadaną przez przewodników, ale również historię przez nich odgrywaną. Na trasie spaceru nie zabraknie niespodzianek. Spacer odbędzie się w sobotę (24.02). Zaplanowano dwie wycieczki - o godz. 10.00 i 11.30, miejsce zbiórki pod Filharmonią Podlaska przy ul. Podleśnej.

Drugi spacer odbędzie się pod hasłem "Białystok niepodległy". W tym roku uroczyście obchodzimy setną rocznicę powstania odrodzonego państwa polskiego i 99. odzyskania niepodległości przez Białystok. Skąd różnica jednego roku? Jak wyglądał Białystok w okresie pierwszej wojny światowej? Czym były cepeliny? Odpowiedzi na te pytania jak też wiele innych ciekawostek będzie można usłyszeć podczas wycieczki. Mogą wziąć w niej udział wszyscy pasjonaci historii, w szczególności ci najmłodsi, na których czekają specjalne atrakcje.

Spacery historyczne odbędą się w niedzielę (25.02) o godz. 13.00 i 14.30. Uczestnicy spotkają się na placu przy Ratuszu od strony Esperanto Cafe.

Szczegóły: Spacer Aleją Pochodów, Białostockie drogi do niepodległości - spacer historyczny

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

989 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39