Alicja? Teatru Malabar Hotel nagrodzona podwójnie

2011.11.22 00:00
Spektakl "Alicja?" Teatru Malabar Hotel zdobył dwie nagrody na festiwalach teatralnych: I miejsce (ex equo z "Żywotami świętych osiedlowych" Ad Sspectatores) na 5. Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Współczesnych Dla Dzieci i Młodzieży KON-TESKTY w Poznaniu oraz jedną z trzech równorzędnych nagród na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim.
Alicja? Teatru Malabar Hotel  nagrodzona  podwójnie
Fot: materiały organizatora
Maria Żynel w spektaklu " Alicja?" Teatru Malabar Hotel

Przedstawienie zostało zainspirowane "Alicją w krainie czarów" i "Alicją po drugiej stronie lustra" Lewisa Carrolla. Tytułowa bohaterka w konfrontacji z Carollowskimi postaciami próbuje odnaleźć swoją tożsamość, zagubioną w dzieciństwie w zakamarkach króliczej nory, po drugiej stronie lustra, czy w gęstwinie tapet, widzianych i zapamiętanych gdzieś dawno temu. Zmaga się z tematem własnej legendy i własnej kreacji. Jej życie staje się sztuką, w której sama musi się napisać od nowa.

"Alicja?" jest pierwszą premierą Teatru Malabar Hotel i stylistycznie nawiązuje do wcześniejszych spektakli jej twórców, związanych z Kompanią Doomsday. Powołuje do życia zupełnie nowy, rządzący się własnymi prawami świat. Dzieje się tak za pomocą odrealnionej plastyki, ekspresywnego aktorstwa, ciągłego dialogu z lalkami, muzyką i przestrzenią, które stają się podmiotami spektaklu na równi z jego ludzkimi bohaterami.

Spektakl jest wspólnym dziełem Marcina Bartnikowskiego - scenariusz, Marcina Bikowskiego - reżyseria i lalki, muzykę skomponowała Anna Świętochowska, za realizację dźwięku odpowiada Piotr Chociej. Występują: Maria Żynel, Marcin Bartnikowski, Marcin Bikowski.

Teatr Malabar Hotel będzie można obejrzeć w dniach 26 i 27 listopada w białostockiej Akademii Teatralnej, gdzie wystawią ostatnie w tym roku spektakle "Matki" na podstawie Stanisława Ignacego Witkiewicza. Bilety można rezerwować meilowo: rezerwacja@malabarhotel.pl lub nabyć w dniu spektaklu na portierni AT. Cena: 15 zł. Początek spektakli o godz. 19.

MAG

1200 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39