Alicja? Teatru Malabar Hotel w Teremiskach

2011.09.15 00:00
Spektakl o kobiecie i wyobrażeniach na temat kobiecości, dzieło Teatru Malabar Hotel będzie wystawiane na scenie teatralnej Uniwersytetu Powszechnego im. Jana Józefa Lipskiego w Teremiskach.
Alicja? Teatru Malabar Hotel w Teremiskach
Fot: materiały organizatora
Maria Żynel w spektaklu " Alicja?" Teatru Malabar Hotel

Przedstawienie zostało zainspirowane Alicją w krainie czarów i Alicją po drugiej stronie lustra Lewisa Carrolla. Tytułowa bohaterka w konfrontacji z Carollowskimi postaciami próbuje odnaleźć swoją tożsamość, zagubioną w dzieciństwie w zakamarkach króliczej nory, po drugiej stronie lustra, czy w gęstwinie tapet, widzianych i zapamiętanych gdzieś dawno temu. Zmaga się z tematem własnej legendy i własnej kreacji. Jej życie staje się sztuką, w której sama musi się napisać od nowa.

"Alicja?" - pierwsza premiera Teatru Malabar Hotel - nawiązuje w swojej stylistyce do wcześniejszych spektakli jej twórców, związanych dotąd z Kompanią Doomsday. Powołuje zatem do życia zupełnie nowy, rządzący się własnymi prawami świat. Dzieje się tak za pomocą odrealnionej plastyki, ekspresywnego aktorstwa, ciągłego dialogu z lalkami, muzyką i przestrzenią, które stają się podmiotami spektaklu na równi z jego ludzkimi bohaterami.

Spektakl stworzyli: Marcin Bartnikowski - scenariusz, Marcin Bikowski - reżyseria, lalki, muzyka - Anna Świętochowska, Realizacja dźwięku - Piotr Chociej. Występują: Maria Żynel, Marcin Bartnikowski, Marcin Bikowski.

Przedstawienie jest finansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji Orange oraz Fundacji Edukacyjnej Jacka Kuronia.

"Alicję?" Można zobaczyć 16 września, w piątek o godz. 19.30 w Teatrze w stodole w Teremiskach. Wstęp wolny.

MAG

1296 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39