Amatorska PlusLiga wkracza w decydującą fazę

2011.06.03 00:00
Największe amatorskie rozgrywki w siatkówkę halową w Polsce zmierzają do ostatecznych rozstrzygnięć. Amatorska PlusLiga wkracza w fazę półfinałów, dzięki czemu będziemy świadkami prawdziwych emocji sportowych i starcia najlepszych amatorskich drużyn w naszym kraju.
Amatorska PlusLiga wkracza w decydującą fazę
Fot: sxc.hu

Skala rozgrywek jest ogromna, ponieważ są to jedyne ogólnopolskie rozgrywki dla amatorów. Dzięki wielkiemu rozmachowi organizacyjnemu, w decydujących starciach będą mogły zmierzyć się ekipy z całej Polski.

Do rozgrywek zgłosiło się prawie 400 drużyn, które startowały w dwóch kategoriach wiekowych: Młodzieżowej i Open. Rywalizacja toczyła się w 8 miastach. Drużyny, które przebrnęły przez sito eliminacji, stanęły do walki w rozgrywkach ligowych.

Walka była zacięta i po wielu pasjonujących meczach wyłoniła 12 półfinalistów. Zwycięskie drużyny z Wrocławia, Szczecina, Poznania i Bydgoszczy zagrają w pierwszym półfinale, 11 i 12 czerwca w Poznaniu na hali UAM przy ulicy Zagajnikowej 9. Drużyny, które okazały się najlepsze na turniejach w Warszawie, Rzeszowie, Gdańsku i Katowicach, zmierzą się 18 i 19 czerwca w Warszawie na hali Saskiej przy ulicy Angorskiej 2.

Najlepsze dwie drużyny, z każdego półfinału, spotkają się w Wielkim Finale, który odbędzie się podczas finału Ligi Światowej, w Ergo Arenie w Gdańsku 9 lipca 2011 r. Będzie on ukoronowaniem całego cyklu rozgrywek trwających bez przerwy od marca bieżącego roku. Atrakcją dla uczestników będzie gra w wypełnionej po brzegi hali, mogącej pomieścić aż 15 tysięcy widzów.

Amatorska PlusLiga to projekt społecznościowy realizowany przez Profesjonalną Ligę Piłki Siatkowej i firmę Polkomtel, operatora sieci Plus. Druga edycja amatorskich rozgrywek, w których udział jest bezpłatny, cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród uczestników, ale również wśród fanów siatkówki.

C.M.

940 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39