POLECAMY
Blisko 2 tysiące ampułek ze sterydami anabolicznymi przechwycili funkcjonariusze podlaskiej Służby Celnej podczas kontroli w białostockim oddziale jednej z firm kurierskich. Ich czarnorynkowa wartość przekracza 130 tysięcy złotych.
Podejrzana paczka wysłana była z Litwy do odbiorcy na Ibizie. Po prześwietleniu kartonu i jego otwarciu okazało się, że w jego wnętrzu znajdują się wyprodukowane w Indiach farmaceutyki zawierające boldenon, trenbolon oraz drostanolon, a więc silne sterydy anaboliczne, które sprzedawane mogą być wyłącznie w aptece, a ich zażywanie w celach leczniczych powinno odbywać się pod ścisłą kontrolą lekarza. Służba Celna zatrzymała przesyłkę. W związku z podejrzeniem nielegalnego wprowadzenia lekarstw na terytorium Unii Europejskiej, w sprawie zostało wszczęte postępowanie karne skarbowe. Celnicy podejrzewają, że anaboliki miały być rozprowadzone w siłowniach na terenie kurortów na Ibizie. Czarnorynkowa wartość zatrzymanych farmaceutyków to ponad 130 tysięcy złotych.
Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl
Aktualności 15:23
Nauka 10:00
Sport 09:00
Aktualności 2026.06.26 19:10
Kryminalne 2026.06.26 17:30
Kulinaria 2026.06.26 15:15
Aktualności 2026.06.26 15:00
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji