Andreas WOAK Band na Plantach

2008.07.11 00:00
Plenerowe koncerty jazzowe, bluesowe i folkowe, pokazy filmów. Trwa akcja Lato w mieście organizowana przez Białostocki Ośrodek Kultury.

W ubiegłą niedzielę rozpoczął ją koncert bluesowy Alexa Rossi, harmonijkarza z Brazylii z towarzyszeniem Lester Kidson Band. Po ich występie wyświetlono film "Księga Rekordów Szutki", który jest portretem miasta będącego największym skupiskiem Romów na Bałkanach.

W najbliższą niedzielę kolejny punkt letniego programu. Na Plantach zagra grupa Andreas WOAK Band. Ich repertuar stanowią aranżacje szeroko pojętej muzyki rozrywkowej i jazzowej, muzyka bigbandowa lat 40., latynoamerykańska i filmowa.

Na lipiec zaplanowano również koncert białostockiej grupy Devil Blues połączony z projekcją filmu Jana Kidawy - Błońskiego "Skazany na bluesa" (26 lipca, plac miejski). Dzień później na Plantach zagra zespół Driving The Car. Wykonują jazzowe standardy, oryginalne aranżacje muzyki poważnej, popu, reggae i własne utwory.

W sierpniu rozbrzmiewać będzie muzyka folkowa w wykonaniu Balkan Sevdah i jazzowa - Contenporary Noise Quintet. Pokazane zostaną również filmy: "Śmierć człowieka pracy" oraz słynni czescy "Wycieczkowicze".

Trwającą dwa miesiące akcję Lato w mieście zakończy koncert zespołu Sarakina (31 sierpnia, Planty). Na wszystkie koncerty i pokazy wstęp wolny.

andy

1346 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39