Anita Lipnicka wystąpi w Białymstoku! Zdobądź darmowy bilet [KONKURS]

2023.12.13 11:51
W ramach najbliższego koncertu z cyklu Premier Muzycznych wystąpi Anita Lipnicka. Po 6 latach od wydania ostatniej płyty, artystka powraca z nowym materiałem. Album "Śnienie" to opowieść o tym, co przeżyła, czego się nauczyła, o marzeniach i doświadczeniach. Premiera albumu miała miejsce na początku listopada tego roku.
Anita Lipnicka wystąpi w Białymstoku! Zdobądź darmowy bilet [KONKURS]
Fot: Anita Lipnicka/Facebook

Koncert Anity Lipnickiej w ramach Premier Muzycznych odbędzie się w sobotę (16 grudnia) w Kinie Forum.

Anita Lipnicka

Anita Lipnicka to polska piosenkarka i autorka tekstów. Urodziła się 13 czerwca 1975 w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie rozpoczęła swoją podróż artystyczną jeszcze jako nastolatka. Początkowo związana była z zespołem Varius Manx, z którym nagrała dwie płyty: "Emu" z 1994 roku i "Elf" z 1995 roku. Obie płyty okazały się sukcesem, jednak Anita zdecydowała się na solową ścieżkę, opuszczając zespół w 1996 roku.

Karierę solową rozpoczęła pod opieką Wiktora Kubiaka, a jej debiutancki album "Wszystko się może zdarzyć" zdobył status trzykrotnie platynowej płyty. Za nią otrzymała nominacje do nagrody Fryderyk, w tym w kategorii "album roku pop".

Kolejne lata w jej karierze przyniosły kolejne wydawnictwa, takie jak "To, co naprawdę" z 1998 roku nagrane z Johnem Porterem czy też "Moje oczy są zielone" z 2000 roku. Ich wspólny album "Nieprzyzwoite piosenki" z 2003 roku utrzymywał się na szczycie list przebojów przez wiele tygodni, zdobywając status platynowej płyty.

Przez lata Anita Lipnicka kontynuowała swoją twórczość, eksplorując różne style muzyczne i utrzymując swoją pozycję jako jedna z najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej. W 2019 roku obchodziła jubileusz 25-lecia kariery artystycznej, a jej trasa koncertowa "Z bliska" była okazją do przypomnienia największych przebojów w nowych, akustycznych aranżacjach. Najnowszy album "Śnienie", jest obecnie promowany na trasie koncertowej po Polsce.Organizujemy konkurs, w którym można wygrać bilety na wydarzenie. Można wziąć w nim udział TUTAJ.

Więcej informacji: Premiery Muzyczne: Anita Lipnicka

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1326 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39