Apetyt kabaretów na PAKĘ

2008.02.22 00:00
Kabarety Idea, Bajeczka i Widelec oraz Pan MGŁ powalczą w eliminacjach regionalnych o wejście do finału przeglądu kabaretów PAKA.

PAKA odbędzie się w Centrum Kultury Rotunda w Krakowie już po raz 24. Finał poprzedzają eliminacje na przełomie lutego i marca w pięciu miastach: Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Lublinie. Półfinały zaplanowano na końcówkę marca, a finał - od 16 do 20 kwietnia.

W środowy wieczór w Cabarecie - jak na nazwę przystało - dwa białostockie kabarety: Idea i Pan MGŁ (dokładnie chodzi o jednego człowieka - "Łysego" z Bajeczki) zaprezentowały programy, z którymi pojadą za kilka dni na warszawskie eliminacje.

- Nasz tegoroczny program jest stonowany jak na nasze możliwości - mówi Grzegorz Pilat z kabaretu Idea, organizator imprezy. - Trochę muzyki na żywo, piosenki i skecze - przede wszystkim mówione. - Chcieliśmy, by stanowił pewną całość. Stwierdziliśmy, że dobrze by było, gdybyśmy się w nim przedstawili. Skecze są wizytówką każdego z nas. Ostatnia piosenka podsumowuje całą grupę - dodaje Urszula Garncarz z Idei. Piotr Drobnikowski, jej kolega z formacji wyjaśnia, że scenki nawiązują do ich charakteru lub wyglądu. - Ula wymyśliła "Stancję" o babci w moherowym berecie, ale akurat ta bohaterka jest jej kompletnym przeciwieństwem - śmieje się Piotr. Chodziło im również o większą niż zawsze grę słowem. Idea startuje do finału PAKI nieprzerwanie od 4 lat, ale jeszcze nie udało im się dostać. Pan MGŁ, mimo krótkiego - czteromiesięcznego - solowego stażu na scenie, zaproponował brawurowy show z udziałem publiczności.

Dlaczego w Cabarecie zabrakło Widelca i Bajeczki? Pierwszy - nie miał jeszcze dopiętego programu, w drugim rozchorowała się jedna z osób. Na rozgrzewkę wystąpiły natomiast dwie inne, młode grupy: Stypa i Strata Czasu.

- Nie tylko Ligą Kabaretów Białystok stoi - wyjaśnia pomysł na imprezę Grzegorz.
- Im więcej takich spotkań, również z udziałem ogólnopolskich formacji, tym lepiej. Zainteresowanie kabaretonem było duże. - Sprzedaliśmy 120 biletów, następnych 120 osób odeszło od kasy z kwitkiem - tłumaczy Pilat.

Kliknij tutaj aby obejrzeć zdjęcia.

andy

1234 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39