Apolityczny profrekwencyjny apel? Nie w Białymstoku

2015.05.21 00:00
Miał być wspólny, profrekwencyjny apel, a skończył się tylko na wystąpieniu prezydenta miasta. Przewodniczący rady miejskiej nie wziął w nim udziału.
Apolityczny profrekwencyjny apel? Nie w Białymstoku
Fot: Grzegorz Chuczun
II tura wyborów prezydenckich odbędzie sie w niedzielę 24 maja

W środę (20.05) Biuro komunikacji społecznej urzędu miejskiego wysłało do lokalnych mediów zaproszenie na "briefing prasowy prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego i przewodniczącego Rady Miasta Białystok Mariusza Gromko dotyczący zbliżających się wyborów prezydenckich".

- Nie mam z tym nic wspólnego. Prezydent mnie nie zapytał, czy będę - w czwartek komentował zaproszenie przewodniczący białostockich radnych Mariusz Gromko.

Jak tłumaczył Gromko, odmówił udziału w wydarzeniu, bo jego partyjni koledzy co dzień namawiają do udziału w wyborach, w piątek PiS zorganizuje konferencję prasową w podobnej sprawie, sam miał też inne zobowiązania. Oprócz tego nie podoba mu się wystawa na placu miejskim (więcej: Wystawa na Rynku Kościuszki w ramach kampanii wyborczej Bronisława Komorowskiego).
- Krytycznie oceniam to, że prezydent wystawił na Rynku Kościuszki zdjęcia Bronisława Komorowskiego. Stojąc ramię w ramię przy takim wydarzeniu, jakby to popieram - mówił.

Udział w apelu o jak najliczniejszy udział w niedzielnych wyborach prezydenckich popierającego Bronisława Komorowskiego Tadeusza Truskolaskiego i Mariusza Gromki przedstawiciela PiS, którego kandydatem jest Andrzej Duda, miał świadczyć o jego apolityczności. Ostatecznie z prośbą do białostoczan o udział w głosowaniu wystąpił tylko Truskolaski.

- Chciałem zaapelować o udział w wyborach. Jest to nasza obywatelska powinność, dlatego proszę o jak najliczniejsze uczestnictwo - zwracał się do mieszkańców. - Od tego, ile Polaków pójdzie do wyborów, będzie zależała siła mandatu - mówił.

Prezydent przypomniał też, że głosowanie odbędzie się w tych samych lokalach wyborczych, co podczas I tury wyborów.

Tadeusz Truskolaski szerzej nie komentował tego, że z apelem wystąpił sam. Powiedział tylko, że dopiero w czwartek otrzymał od przewodniczącego rady miasta informację, że ten nie weźmie udziału w briefingu.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1510 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39