Areszt dla podpalacza żony. Kobieta nadal w ciężkim stanie

2015.08.10 00:00
Białostocki sąd, na wniosek miejscowej prokuratury, zastosował wobec 43-letniego Tomasza S. trzymiesięczny areszt. Mężczyzna oblał benzyną i podpalił swoją żonę.
Areszt dla podpalacza żony. Kobieta nadal w ciężkim stanie
Fot: pixabay.com

Białostocki sąd okręgowy zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec 43-letniego Tomasza S. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

Tomasz S. jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa żony. W zeszłym tygodniu w domu w Jaświłach (pow. moniecki) wszedł do łazienki, gdzie kobieta korzystała z porannej toalety. 43-latek oblał ją benzyną, podpalił i uciekł. Rannej pomógł kilkunastoletni syn oraz matka. Poszkodowana została przewieziona do szpitala, a następnie przetransportowana śmigłowcem do Warszawy, gdzie nadal przebywa. Jej stan jest określany jako ciężki.

Tomasz S. przez kilka dni ukrywał się we wsi. W końcu mundurowi trafili na jego trop. Mężczyzna w prokuraturze przyznał się do stawianych mu zarzutów. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Co ważne, 43-latek już wcześniej miał problemy z prawem i dotyczyły one właśnie znęcania się nad rodziną. Zaledwie kilka miesięcy temu usłyszał wyrok więzienia z warunkowym zawieszeniem wykonania kary.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1193 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39