Argentyńskie klasyki Piazzolli na nowo! Piotr Zubek i Janek Pentz wystąpią w Białymstoku

2024.02.06 10:45
W setną rocznicę urodzin argentyńskiego kompozytora Astora Piazzolli, Piotr Zubek i Janek Pentz przygotowują niezapomniane wydarzenie muzyczne. Zubek&Pentz PIAZZOLLA DUO wystąpią koncertowo w Nie Teatrze.
Argentyńskie klasyki Piazzolli na nowo! Piotr Zubek i Janek Pentz wystąpią w Białymstoku
Fot: Materiały organizatora

Zubek&Pentz PIAZZOLLA DUO wystąpią w niedzielę (11 lutego) na scenie Nie Teatru.

Zubek&Pentz PIAZZOLLA

W ramach koncertu Piotr Zubek i Janek Pentz odkryją na nowo zapomniane pieśni argentyńskiego kompozytora, wirtuoza bandoneonu, pioniera "nuevo tango". Połączenie wokalu i akustycznej gitary fingerstyle zabrzmi w nowatorskich, współczesnych aranżacjach, które łączą finezję jazzowej improwizacji wokalnej z unikalnym brzmieniem akustycznej gitary fingerstyle.

Piotr Zubek to wokalista, autor tekstów, kompozytor, aktor i radiowiec. Zdobył ponad 300 nagród na festiwalach w Polsce, uczestniczył w wielu muzycznych programach telewizyjnych, a oprócz tego jest laureatem Mateusza Trójki w kategorii "jazzowy debiut roku". Jest również współtwórcą koncertu "Życia mała garść" na Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu, a także płyty charytatywnej "Czarodzieje Uśmiechu", która sprzedała się w ponad 250 tys. egzemplarzy. Piotr Zubek współpracował z wieloma znakomitościami polskiej sceny muzycznej, m.in. z Kayah, Marylą Rodowicz czy Zbigniewem Wodeckim.

Janek Pentz to z kolei gitarzysta i kompozytor związany ze sceną fingerstyle. Został wyróżniony przez Magazyn Top Guitar jako jeden z "22 Wspaniałych". Janek Pentz koncertował z renomowanymi artystami, takimi jak Tommy Emmanuel, Andrew York czy Andy McKee. Jego unikalne brzmienie gitary fingerstyle zdobyło uznanie zarówno w Polsce, jak i za granicą. Koncertował m.in. w Austrii, Niemczech, Belgii i Holandii. Janek Pentz jest również autorem muzyki do filmów dokumentalnych. W swojej karierze wydał już dwie płyty z muzyką autorską, "Heroic Dreams..." (2017) i "Eternity" (2019).



Organizujemy konkurs, w którym można wygrać zaproszenia na koncert Zubek&Pentz PIAZZOLLA. Można wziąć w nim udział TUTAJ.

Więcej informacji: Zubek&Pentz PIAZZOLLA DUO

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl
1288 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39