Arsenał w czołówce najlepszych polskich galerii

2010.01.08 00:00
Sukces Galerii Arsenał w Białymstoku. Placówka znalazła się na 3 miejscu wśród najlepszych galerii publicznych w Polsce według najnowszego, piątego rankingu tygodnika "Polityka".

Arsenał został doceniony za "dobry i równy poziom od lat, co w najwyższym stopniu jest zasługą szefującej galerii (piękne osiągnięcie jak na polskie realia) od 1990 roku Moniki Szewczyk. Sporo wystaw, ok. 20 rocznie, starannie wyważonych: sporo z górnej półki polskiej sceny artystycznej, szczypta rodzimej klasyki, trochę świata" - można przeczytać w najnowszej "Polityce". Galeria została również wyróżniona za ciekawe prezentacje wyjazdowe tj. "Depresja" w Bunkrze Sztuki czy "W co grają Polacy?" w Bukareszcie.

W porównaniu z poprzednią edycją rankingu, a te odbywają się co dwa lata, wynik Arsenału polepszył się o jedno miejsce. W wyborze najlepszej polskiej galerii publicznej brano przede wszystkim pod uwagę atrakcyjność artystyczną prezentowanych wystaw, ich rangę, a także oryginalność ekspozycji. Białostocką Galerię Arsenał wyprzedzają jedynie dwie największe galerie sztuki współczesnej w Warszawie. Na pierwszym miejscu rankingu "Polityki" jest Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, a na drugim Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki.

MAG

923 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39