Artur Skowronek z nową umową. To nagroda za osiągane wyniki

2018.04.10 11:47
Władze Wigier Suwałki przedłużyły kontrakt z trenerem zespołu - Arturem Skowronkiem. Nowa umowa obowiązuje do czerwca 2019 r.
Artur Skowronek z nową umową. To nagroda za osiągane wyniki
Fot: Fanpage Wigry Suwałki

Jeszcze niedawno wydawało się, że przyszłość Artura Skowronka w roli szkoleniowca podlaskiego zespołu wisi na włosku. 35-latek, który zastąpił na stanowisku trenera lubianego i szanowanego w klubie Dominika Nowaka, w początkowej fazie pracy z Wigrami nie notował bowiem zbyt dobrych rezultatów. Suwalczanie przez wiele tygodni znajdowali się w strefie spadkowej, ale władze ekipy z północno-wschodniej Polski postanowiły nie powielać schematów znanych z polskich boisk i nie zwolniły trenera po serii niepowodzeń, lecz dały mu szansę na wyjście z kryzysu.

Skowronek bardzo szybko spłacił dane mu zaufanie i wywindował drużynę na 4. miejsce w tabeli. Choć w klubie nikt głośno nie mówi o awansie do Lotto Ekstraklasy, ten cały czas jest niezwykle realny. Do lokaty premiowanej grą klasę wyżej Biało-Niebiescy tracą zaledwie 2 oczka.

Widząc postępy w funkcjonowaniu zespołu, najważniejsze głowy w Wigrach postanowiły usiąść ze swoim pracownikiem do rozmów w sprawie nowego kontraktu. Negocjacje nie trwały długo i we wtorek (10.04) podlaski I-ligowiec ogłosił, że umowa z trenerem Skowronkiem została przedłużona do czerwca 2019 r. Podobnie postąpiono z kontraktem asystenta głównego szkoleniowca - Dawida Szulczaka.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1164 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39