Atakował nocą kobiety. 17-latek zatrzymany

2023.03.17 13:17
Zamaskowany mężczyzna wieczorami atakował kobiety, zabierał im torebkami, po czym uciekał. Dzień po ostatnim rozboju został zatrzymany. Ma 17 lat.
Atakował nocą kobiety. 17-latek zatrzymany
Fot: KMP Suwałki

Pod koniec lutego i w marcu na osiedlu Północ w Suwałkach doszło do dwóch rozbojów i kradzieży szczególnie zuchwałej na mieszkankach Suwałk.

- Schemat działania sprawcy za każdym razem był podobny. Do ataków dochodziło późnym wieczorem. Mężczyzna w kominiarce z zaskoczenia uderzał kobiety w głowę lub ramię i wyrywał im torebki. Po napadzie szybko uciekał - o działaniach zatrzymanego informuje Komenda Miejska Policji w Suwałkach.

Na podstawie zebranych dowodów policja ustaliła, że rozbojów dokonywał 17-letni mieszkaniec Suwałk. W ustaleniu tożsamości podejrzanego pomógł mundurowym monitoring. Dzień, po ostatnim rozboju policjanci zatrzymali nastolatka. Odzyskali również jedną z wyrwanych torebek wraz z dokumentami, a w pokoju zatrzymanego znaleźli kominiarkę.

Wczoraj w Prokuraturze Rejonowej w Suwałkach podejrzany usłyszał dwa zarzuty rozboju, a także zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej. Decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

Za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież szczególnie zuchwałą - do 8 lat.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

554 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39