Ateiści postawili billboard przy Dworcu PKS

2013.01.07 00:00
Białystok jest jednym z 27 miast w Polsce, w którym Fundacja Fundację Wolność od Religii we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Racjonalistów wykupiła miejsce na billboard z napisem "Nie zabijam. Nie kradnę. Nie wierzę".
Ateiści postawili billboard  przy Dworcu PKS
Fot: Fundacja Wolność od Religii

Wielka reklama znajduje się przy stanowiskach odjazdowych Dworca PKS. Celem kampanii społecznej ateistów jest wywołanie ogólnopolskiej dyskusji na temat obiegowego postrzegania wartości uniwersalnych jako zasad przynależnych religii, a w szczególności religii katolickiej.

Uważamy, że polityka państwa, prowadzi do utrwalania stereotypów, łącząc moralność człowieka z jego religijnością, pogłębiając wykluczenia osób, które nie identyfikują się z kościołem katolickim czy żadną inną instytucją religijną - wyznaje zarząd Fundacji Wolność od Religii.

Dodają, że w Polsce według badań Instytutu Gallupa z 2012 roku mieszka blisko dwumilionowa społeczność ateistów, a także istotna liczba osób o światopoglądzie agnostycznym, sceptycznym czy ogólnie mówiąc laickim. Kampania jest wyrazem sprzeciwu wobec pomijania konstytucyjnych praw do poszanowania wolności wyznania.

Magdalena Gorbacz
magda.g@bialystokonline.pl

1440 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39