Autostopem nielegalnie przyjechali do kraju

2013.08.23 00:00
Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Rutce-Tartak zatrzymali w Budzisku czterech Gruzinów, którzy nielegalnie dostali się do Polski.
Autostopem nielegalnie przyjechali do kraju
Fot: Podlaski oddział Straży Granicznej

Mężczyźni podróżowali jako pasażerowie małego hyundaia i20, prowadzonego przez obywatelkę Łotwy. W aucie znajdowała się również jej matka. Samochód, z przyciemnionymi tylnymi szybami, jechał w niewielkiej odległości za ciężarówką. Został zatrzymany przez straż graniczną do rutynowej kontroli.

Gruzini nie mieli przy sobie dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w Polsce. Jednemu z cudzoziemców udzielono pomocy medycznej. Chociaż wszyscy Gruzini twierdzili, że spotkali kobiety przypadkiem i poprosili je o podwiezienie, w plecaku należącym do jednego z nich znaleziono kartkę z danymi kontaktowymi Łotyszki, która kierowała autem.

Kobiecie postawiono zarzuty dotyczące pomocy w przekraczaniu granicy wbrew przepisom. Sąd Rejonowy w Suwałkach skazał ją na karę dziesięciu miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na dwa lata. Jej matkę przesłuchano w charakterze świadka. Obie kobiety zwolniono.

Po dopełnieniu procedur, cudzoziemców przekazano stronie litewskiej.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1322 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39