Awaria w Białymstoku. Miasto znów pozbawione ciepła

2015.01.01 00:00
Ekipy MPEC w Białymstoku usuwają skutki awarii, która nastąpiła na jednej z głównych magistrali ciepłowniczych.
Awaria w Białymstoku. Miasto znów pozbawione ciepła
Fot: MPEC

W najbliższych godzinach brak ogrzewania mogą odczuć mieszkańcy znacznej części Białegostoku, szczególnie w północnych, północno-zachodnich i południowych rejonach miasta, części śródmieścia oraz w podbiałostockim Kleosinie.

Do awarii doszło przed godz. 13 na jednej z głównych magistrali ciepłowniczych w okolicach ul. Andersa w Białymstoku. Przyczyną była nieszczelność, która powstała na sieci magistralnej o średnicy 500 mm.

Pracownicy MPEC natychmiast przystąpili do usuwania skutków awarii. Aktualnie trwają przełączenia zasilania, tak by maksymalnie zmniejszyć obszar miasta pozbawiony ciepła.

W najbliższym czasie ogrzewanie będzie przywracane u większości odbiorców. Do godzin nocnych może przedłużyć się przywracanie ogrzewania w okolicy najbliższej miejsca awarii. Dotyczy to osiedla Traugutta (rejon ulic Traugutta i Wasilkowskiej), rejonu ulicy 42. Pułku Piechoty oraz ulic Andersa i 1000-lecia Państwa Polskiego.

[AKTUALIZACJA, GODZ. 17.30]

Wkrótce ciepło powróci do większości odbiorców w Białymstoku i w Kleosinie. Nieco dłużej ciepła mogą nie mieć mieszkańcy w północnej części miasta (okolice ulic Andersa, Traugutta i 42. Pułku Piechoty). Przewidywany czas naprawy określany jest na godz. 21-22.

[AKTUALIZACJA, GODZ. 18.20]

Po przełączeniu zasilania ciepło powoli powraca już do większości odbiorców w Białymstoku i w Kleosinie. Na ogrzewanie we wszystkich budynkach trzeba jednak poczekać 2-3 godziny, zanim cała sieć zostanie rozgrzana do odpowiednich parametrów.

[AKTUALIZACJA, GODZ. 20]

W części budynków już jest ciepło. Przywrócenie dostaw ogrzewania w pozostałych rejonach nastąpi ok. godz. 22-23.

Bieżące informacje o przebiegu naprawy zamieszczane są na stronie internetowej www.mpec.bialystok.pl.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

612 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39