AZS Białystok przegrał z Atomem Trefl Sopot

2011.03.03 00:00
W zaległym meczu 12. kolejki PlusLigi Kobiet siatkarki Atomu Trefl Sopot pewnie pokonały AZS Białystok 3:1. Gospodynie zwyciężyły tylko w pierwszym secie. Kolejne partie to już wyraźna dominacja siatkarek z Sopotu.
Fot: M. Kardasz
Siatkarki AZS-u nie sprostały drużynie z Sopotu

Akademiczki w pierwszej partii narzuciły swój styl gry. Białostoczanki wykorzystywały błędy sopocianek, które miały problemy z dokładnym przyjęciem zagrywki i ze skończeniem ataku. W zespole gospodyń dobrze spisywała się Anna Klimakova. Siatkarka AZS-u zdobyła kilka ważnych punktów.

W końcówce seta "Atomówki" pozbierały się i zaczęły odrabiać straty. Udało im się nawet doprowadzić do remisu. Ostatecznie triumfowały jednak podopieczne Wieslawa Czai.

W drugiej partii białostoczanki chciały pójść za ciosem. Pierwsze minuty wskazywały na to, że im się to uda. Trener Atomu - Alessandro Chiappini zdecydował się na zmianę wpuszczając na parkiet Magdalenę Śliwę. Jak się później okazało było to bardzo dobre posunięcie.

Sopocianki zaczęły dominować i odrabiać straty, a gospodynie nie potrafiły znaleźć recepty na akcje siatkarek Trefla. Ostatecznie drugi set zakończył się wygraną przyjezdnych 25:16.

Trzecia odsłona to już wyraźna dominacja podopiecznych Alessandro Chiappiniego. Przyjezdne bardzo dobrze atakowały (zwłaszcza Dorota Świeniewicz) i umiejętnie odbierały ataki AZS-u. Finał był taki, że Atom wygrał partię 25:16.

Początek czwartego seta był bardzo zacięty. Gospodynie mając nóź na gardle walczyły punkt za punkt z "Atomówkami". Dopiero as serwisowy Neriman i skuteczne bloki Doroty Świeniewicz zastopowały AZS. Sopocianki przejęły inicjatywę, której nie oddały już do końca zwyciężając 25:17, a cały mecz 3:1.

AZS Białystok zajmuje obecnie szóstą lokatę z dorobkiem 18 punktów. Prowadzi Atom Trefl Sopot (33 "oczka").

AZS Białystok - Atom Trefl Sopot 1:3 (25:23, 16:25, 16:25, 17:25).