AZS Białystok wrócił do gry

2012.02.27 00:00
AZS wygrał trzeci mecz o utrzymanie i tym samym zachował szansę na uniknięcie degradacji. W niedzielę akademiczki ograły Stal 3:2. Teraz stan rywalizacji wynosi 2:1 dla drużyny z Mielca. Przypomnijmy, że zespoły walczą do czterech zwycięstw.
Fot: M. Kardasz
AZS pokonał Stal

Początek spotkania nie zapowiadał wygranej. Przyjezdne prowadziły w pierwszym secie 24:21 i trzeba przyznać, że to Channon Thompson uratowała w końcówce punkt dla AZS-u. Białostoczanki złapały witr w żagle i drugiego seta wygrały 25:19.

W trzeciej partii gospodynie prowadziły ale w końcówce lepiej zagrała Stal, która zwyciężyła 26:24. Czwarty set również był lepszy w wykonaniu zespołu z Mielca i zrobiło się nerwowo. W tie-breaku więcej nerwów zachowały akademiczki. Białostoczanki wygrały 15:12, a cały mecz 3:2.

Kolejne dwa spotkania rozegrane zostaną za tydzień w Mielcu. AZS musi wygrać przynajmniej jeden mecz aby z powrotem przenieść rywalizację do stolicy województwa podlaskiego. Dwie przegrane będą oznaczały spadek z ligi.

AZS Białystok - Stal Mielec 3:2 (27:25, 25:19, 24:26, 20:25, 15:12).

Stan rywalizacji play-out: 2:1 dla Stali Mielec.