AZS gra dziś decydujący mecz

2012.03.11 00:00
AZS Białystok wrócił do gry o utrzymanie. W sobotę akademiczki pokonały we własnej hali Stal i tym samym wyrównały stan rywalizacji, który obecnie wynosi 3:3. Decydujący mecz odbędzie się dziś o godzinie 17 w hali SP nr 50 przy ulicy Pulaskiego 96. Wstęp na ten pojedynek jest wolny.
Fot: M. Kardasz
AZS pokonał Stal

W pierwszym secie początkowo prowadziła Stal. Jednak białostoczanki zabrały się do pracy i zrobiło się 19:15 dla gospodyń. Drużyna z Mielca zdołała jednak wyrównać. W końcówce dobrze zagrała Sinead Jack, która zapewniła akademiczkom punkt. Druga partia miała podobny przebieg. Stał znów prowadziła ale AZS zdołała wyrównać i ostatecznie rozstrzygnął tego seta na swoją korzyść. Dopiero w trzeciej odsłonie zespół z Mielca wywalczył punkt. Po zaciętej walce Stal wygrała 27:25. Czwarty set należał jednak do AZS-u, który wygrał 25:21, a cały mecz 3:1.

Dziś białostoczanki muszą wygrać aby nadal walczyć o utrzymanie. Przypomnijmy, że przegrany spada z PlusLigi, a zwycięzca zagra z wicemistrzem I ligi.

Podczas meczu zbierano pieniądze na leczenie Katarzyny Możdżeń. U 22-letniej siatkarki wykryto nowotwór - ziarnicę złośliwą. Możdżeń w przeszłości broniła barwa AZS-u. Ostatnio grała w drugoligowym ŁKS-ie Łódź.

AZS Białystok - Stal Mielec 3:1 (25:20, 25:20, 25:27, 25:21).

Stan rywalizacji: 3:3