AZS znów na dnie tabeli

2011.12.01 00:00
Siatkarki AZS-u Białystok przegrały w zaległym meczu 7. kolejki ze Stalą Mielec. Po tym spotkaniu akademiczki ponownie spadły na ostatnie miejsce w tabeli.
Fot: M. Kardasz
AZS Białystok przegrał w Mielcu

Gospodynie dobrze rozpoczęły to spotkanie i prowadziły 8:4. Białostoczanki ruszyły do odrabiania strat i wyrównały stan rywalizacji. Następnie toczyła się wyrównana walką, która ostatecznie wygrał AZS.

Początek drugiego seta miał podobny przebieg. Znów Stal prowadziła 8:4. Akademiczki walczyły ambitnie i w końcówce zdołały odrobić część strat, obroniły nawet trzy piłki setowe, ostatecznie przegrały jednak drugie starcie 23:25.

W trzecim secie AZS starał się dotrzymywać kroku Stali. Siatkarki z Mielca utrzymywały przez długi czas dwupunktową przewagę. W końcówce partii gospodynie prowadziły 22:18. Białostoczanki odrobiły trzy oczka i zanosiło się na zaciętą końcówkę. Akademiczki zepsuły jednak ostatnie piłki i Stal wygrała 25:22.

W czwartym secie trener Władymir Wiertełko posłał na plac gry Ewę Cabajewska i Channon Thompson. Było to dobre posunięcie. W takim składzie AZS rozbił Stal 25:11. W decydującym secie gospodynie nie dały szans akademiczkom wygrywając 15:11, a cały mecz 3:2.

W następnej kolejce AZS zagra we własnej hali z drugą w tabeli Muszynianką Muszyna. Mecz odbędzie się 4 grudnia o godzine 17.

KPSK Stal Mielec - AZS Białystok 3:2 (24:26, 25:23, 25:22, 11:25, 15:8).