Badaczka z Podlasia najlepsza w kraju

2015.05.25 00:00
Dr Urszula Kinga Zawadzka-Pąk z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku znalazła się w gronie tegorocznych laureatów 23. edycji konkursu w programie START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.
Badaczka z Podlasia najlepsza w kraju
Fot: Joanna Kulik

Spośród 1241 kandydatów wybrano 130 najzdolniejszych młodych naukowców. Laureaci otrzymają roczne stypendium w wysokości 28 000 zł.

Dr Urszula Kinga Zawadzka-Pąk pracuje w Katedrze Finansów Publicznych i Prawa Finansowego UwB. Jej Specjalność naukowa to budżetowanie zadaniowe, finanse publiczne Unii Europejskiej oraz prawne instrumenty równoważenia finansów publicznych. Nie jest to pierwsze wyróżnienie białostoczanki, która dotychczas m.in. otrzymała grant w ramach konkursów Narodowego Centrum Nauki na realizację projektu "Budżetowanie partycypacyjne – sukces czy kryzys demokracji lokalnej? Studium prawnoporównawcze".

Stypendia START są przyznawane od 1993 r. START jest największym w Polsce programem stypendialnym dla najlepszych młodych naukowców. Wsparcie finansowe ma pomóc w trudnych początkach ich kariery.

Justyna Kozicka
justyna.k@bialystokonline.pl

934 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39