Bajka dla dzieci i nie tylko. Wygraj bilety na spektakl w BTL-u [KONKURS]

2016.04.25 08:05
Widzowie zasiądą na ławkach w środku sali, a wokół nich pojawią się różne przedmioty - radio, odkurzacz, akcesoria kuchenne, a nawet specjalnie skonstruowany robot. Spektakl "Robot i motylek" można obejrzeć w Białostockim Teatrze Lalek.
Bajka dla dzieci i nie tylko. Wygraj bilety na spektakl w BTL-u [KONKURS]
Fot: Krzysztof Bieliński

"Robot i motylek" to przedstawienie o trwałych i głębokich uczuciach, jakie mogą połączyć każdego z nas, a także o bardzo kruchym i ulotnym pięknie, które warto w porę dostrzec.Spektakl powstał na podstawie historii napisanej przez litewską autorkę Vytautė Žilinskaitė. To opowieść o robocie, który zakochuje się w stworzeniu z zupełnie innego świata - w motylku. Dzięki krótkiej znajomości mechaniczny bohater odkrywa prawdziwe uczucia, takie jak miłość, empatia, przywiązanie, ale również i strach, i żal.

- To przedstawienie o wieczności uczuć i kruchości życia człowieka. Chcemy, by dzieci to poczuły - wyjaśniała pochodząca z Litwy reżyserka Agnė Sunklodaitė przed premierą spektaklu.

Pozostała część ekipy również pochodzi z Litwy: odpowiedzialna za scenografię Giedrė Brazytė oraz autor muzyki Antanas Jasenka (wcześniej pracowali przy spektaklu "Jak Matołusz poszedł szukać olbrzyma"). W spektaklu występują aktorzy BTL-u: Izabela Maria Wilczewska, Błażej Piotrowski i Adam Zieleniecki.

Przedstawienie poprzez interaktywny charakter zaprasza dzieci do bezpośredniego udziału w przygodach sympatycznego robota i jego przyjaciół. Reżyserce zależało na zbudowaniu oryginalnej przestrzeni - widzowie zasiądą w środku sali i staną się częścią przedstawienia.

Mamy bilety na spektakle 30 kwietnia oraz 1 i 3 maja: Konkurs

Repertuar BTL-u

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1425 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39