"Balerina" oraz "Narodziny gwiazdy" w kinie pod chmurką przy Operze

2022.08.19 16:02
Kino plenerowe organizowane we współpracy z Województwem Podlaskim i Podlaskim Instytutem Kultury zawita tym razem na parking przy Operze i Filharmonii Podlaskiej. Już w niedzielę (21.08) na widzów młodszych i starszych będą czekać dwa pokazy.
"Balerina" oraz "Narodziny gwiazdy" w kinie pod chmurką przy Operze
Fot: Paulina Dulewicz/UMWP

Kino pod chmurką to świetna propozycja na spędzenie ciepłego, sierpniowego wieczoru. Zarówno dzieci, jak i dorośli będą mieli okazję obejrzeć ciekawe filmy.

Dla młodszych widzów dedykowany jest film "Balerina" w reżyserii Érica Summera i Érica Warina. Jest to historia jedenastoletniej Felicji – dziewczynki z sierocińca, która ucieka do Paryża, by zostać artystką baletu. Ma wrodzony talent do tańca, jednak brakuje jej warsztatowych umiejętności. Dziewczynka trafia pod opiekę byłej gwiazdy baletu i pod jej opieką podąża ku spełnieniu marzeń o tańcu w Operze Paryskiej.

Seans "Baleriny" odbędzie się o godz. 18:00.

Z kolei dorośli będą mogli obejrzeć znany na całym świecie film "Narodziny gwiazdy". Jest to remake filmu sprzed 85 lat – nagrodzony Oscarem debiut reżyserski Bradleya Coopera. Dzieło to pokazuje blaski i cienie show-biznesu. Jego fabuła opiera się na burzliwym związku popularnego piosenkarza oraz utalentowanej kelnerki, która przy jego boku zyskuje światową sławę. Ona wieczorami dorabia w klubie, śpiewając piosenki. On jest gwiazdą, a zarazem wrakiem człowieka. Dzięki przypadkowemu spotkaniu oboje dostają szansę na odmianę losu.

"Narodziny gwiazdy" będzie można obejrzeć o godz. 19:45.

Pokazy filmów odbędą się na parkingu przy operze, od strony ulicy Kijowskiej. Na widzów będą czekały wygodne leżaki i krzesełka oraz bezpłatny popcorn i wata cukrowa. W razie niepogody pokazy filmów nie odbędą się.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1305 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39