Balonowe marzenia chorych dzieci – happening przed UDSK

2016.02.14 10:45
W niedzielę (14.02) Fundacja "Pomóż Im", która zajmuje się małymi pacjentami onkologicznymi z UDSK w Białymstoku oraz prowadzi jedyne w regionie domowe hospicjum dla dzieci, organizuje happening.
Balonowe marzenia chorych dzieci – happening przed UDSK
Fot: pixabay.com
Chore dzieci wypuszczą setki balonów, na których napiszą swoje marzenia

O godzinie 12.00 przed Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalem Klinicznym do nieba polecą setki kolorowych balonów. Mali pacjenci napiszą na nich swoje marzenia.

- Balonowe marzenia wypuszczone prosto do nieba przecież muszą się spełnić. Mało tego, powinny spełnić się podwójnie przy wsparciu wielu osób, które, jak wierzymy, wezmą udział w tym wydarzeniu. Zapraszamy do uczestnictwa każdego - w tym także zakochane pary – bo to będą przecież walentynki! Ideą tego dnia jest budowanie świadomości opinii publicznej odnośnie możliwości wystąpienia choroby nowotworowej u najmłodszych – mówi Katarzyna Muszyńska–Rosłan, onkolog dziecięcy, wiceprezes Fundacji.

Wypuszczenie balonika z helem ma symbolizować, że tak jak on – także choroba może odlecieć na zawsze. Nie wszyscy mali pacjenci będą mogli samodzielnie wypuścić balonik, ponieważ leczenie nie pozwala im opuszczać szpitala. W ich imieniu zrobią to więc wolontariusze.

W niedzielę w centrum miasta będą też rozdawane ulotki informacyjne poświęcone najczęstszym objawom raka u dzieci, zasadom wczesnego wykrywania tej zagrażającej życiu najmłodszych choroby oraz informacją, gdzie można uzyskać pomoc w przypadku podejrzenia nowotworu u dziecka.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

725 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39